İmleç dosyalarından virüs bulaşır mı?

kyogura

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşırı saçma ötesi bir konu biliyorum ama sadece merak ettim. Bu imleç türü olan dosyalardan virüs girme olasılığı var mı? Sadece imleç dosyaları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar aşırı saçma ötesi bir konu biliyorum ama sadece merak ettim. Bu imleç türü olan dosyalardan virüs girme olasılığı var mı? Sadece imleç dosyaları.
Evet hocam bulaşabilir sosyalde bir arkadaşa bulaşmıştı. Güvenli yerlerden indirmeye özen gösterin. Mümkünse indirdiğiniz zaman dosyayı virüs programınıza taratın.

Her dosyaya virüs gömmek mümkün. Belki virüsü direkt dosyaya entegre etmez, ama bir-iki satır kod ekler ve uzaktaki bir sunucuya virüs dosyasını indirme isteği gönderebilir. Basit bir örnek sadece.

Evet hocam bulaşabilir sosyalde bir arkadaşa bulaşmıştı. Güvenli yerlerden indirmeye özen gösterin. Mümkünse indirdiğiniz zaman dosyayı virüs programınıza taratın.
Hocam direk windows defendar'a tarattım birşey çıkmadı. Birde ne alaka bilmiyorum pc ye tam tarama yaptım 1.3 milyon dosya taradı yine bişe çıkmadı. cursor.cc diye bi siteden indirdim bide

Geri
Yukarı