Çözüldü In Verbir Virtus ve A Story About My Uncle "0xc00007b" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

VolkanMutluer

Decapat
Eski bilgisayarımda çalışan In Verbis Virtus yeni bilgisayarımda çalışmıyor. Oynaya tıkladığım zaman hiçbir şey olmuyordu. Oyunun dosyalarına girdim ve oradan açmaya çalıştım. 0xc00007b hatası aldım.
Oyunlar Steam'den alındı.

Youtube üzerinden videonuzu izledim ve Recep Baltaş'ın gösteriği bütün adımları teker teker yaptım ve son aşamaya geldim.
Yani ProcessMonitor aldığım logfile'ları sizinle paylaşmaya.

Şimdiden ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim umarım eksiksiz bir şekilde gereken adımları uygulamışımdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İnternetten DLL silip indirmeyin. Microsoft araçlarını kullanın. XINPUT1_3.DLL hatası çözülmüş.

C:\Windows\SysWOW64\MSVCR100.dll ve C:\Windows\SysWOW64\MSVCP100.dll silin. Ardından Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler yolunu takip edin. Ardından Visual 2010 x64 ve x86'yi silip tekrar kurun.
Hocam silmeme rağmen böyle diyor ve oyunlar hala açılmıyor :( (bilgisayarı yeniden başlattım)

Değişiklik olur diye Visual C++ 2017 öncesi tüm hepsini program ekle kaldırdan sildim sonra oyunun dosyaları içinden Redist diye bir programa tıkladım Visual C++ 2010 indirdi ve şöyle bir yazı geldi ama buna rağmen oyunu açamıyorum acaba Visual C++ 2017'yi de mi silmem lazım ?
1547293001225.png

PC'de bazı değişiklikler yaptım bazı şeyleri sildim bazı şeyleri yükledim ne var ne yok denedim tekrardan logfile alıp yeni konu açsam herhangi bir sıkıntı olur mu ?

Dosya Ekleri

• dfdf.jpg
    dfdf.jpg
    15,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar ikinci bir konu açma gereği duydum çünkü pcde bir çok değişiklik yaptım all in one indirdim bazı şeyleri sildim xinput1_dll indirdim değiştirdim çok fazla şey yaptım o yüzden yeni bir logfile açmam gerektiğini söylediler.

Logfile - Google Drive

Demek istediğim sadece bugün neler neler indirmişim.Hatayı çözmeyi kafaya taktım kitlendim valla

1547303375123.png

İnternetten DLL silip indirmeyin. Microsoft araçlarını kullanın. XINPUT1_3.DLL hatası çözülmüş.

C:\Windows\SysWOW64\MSVCR100.dll ve C:\Windows\SysWOW64\MSVCP100.dll silin. Ardından Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler yolunu takip edin. Ardından Visual 2010 x64 ve x86'yi silip tekrar kurun.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı