"Inaccesible boot device" hatası

İşletim sistemi
Windows 11

uTicken

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 8gb 3000mhz
SSD veya HDD modeli
Crucial bx500
Ekran kartı
Rx 570
Anakart
B450m s2h
İşlemci
R5 5500
CrystalDiskInfo'da disk bulunamadı hatası aldığım için Technopat'ta bir konunun altında StoreMI programının kaldırılmasının çözüm olduğunu gördüm ve tek tek StoreMI driverlarını kalrımaya çalıştım. İlkinde sorum olmadı ama ikincci kaldırmadan sonra bilgisayar mavi ekran döngüsüne girdi. Windows onarım vs. çalışmıyor. Yardım eder misiniz?

Onarım çalışmıyorsa format atmanız lazım. Cihaz internetsiz güvenli modda açılıyor mu kontrol edin. Eğer açılmıyorsa bir USB belleğe Ubuntu yükleyip diskleri formatlamadan USB üstünden Ubuntu'yu çalıştırın. Taktığınız bir disk veya Cloud sitesine verilerinizi yedekleyin. Ardından temiz bir Windows 10 ISO dosyasıyla USB'ye yazdırarak format atın.

Ek not: Umarım diskinizde donanımsal bir sorun yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onarım çalışmıyorsa format atmanız lazım. Cihaz internetsiz güvenli modda açılıyor mu kontrol edin. Eğer açılmıyorsa bir USB belleğe Ubuntu yükleyip diskleri formatlamadan USB üstünden Ubuntu'yu çalıştırın. Taktığınız bir disk veya Cloud sitesine verilerinizi yedekleyin. Ardından temiz bir Windows 10 ISO dosyasıyla USB'ye yazdırarak format atın.

Ek not: Umarım diskinizde donanımsal bir sorun yoktur.

Güvenli modda da açılmıyor bilgisayar. Yine mavi ekran veriyor. Bu güne kadar hiçbir sorun yoktu sadece StoreMI driverını kaldırdıktan sonra restart atınca böyle oldu.

BIOS ayarlarınızı varsayılana almayı denediniz mi? Ayrıca yine yemezse Windows kurulum USB'si üzerinden otomatik onarımı başlatmayı deneyin. Sonucu belirtirseniz sevinirim, kolay gelsin.

Ben sisteme yeni bir M.2 almıştım zaten format atacaktım böyle bir sorunun oluşması sadece dosyaları yedeklememe engel oldu. Ben de M.2'ye Windows yüklüyorum şu an. 2. Windows açılınca önceki SSD'den verileri alacağım sorun kalmayacak. Umarım sorun sadece driverı kaldırmam sonucu yazılımsal bir sorundur. Sonuçları paylaşırım.

Sizce format sonrası StoreMI'yi tekrar kurayım mı yoksa gereksiz mi?

Hocam bir Windows format USB'si üzerinden komut istemini açın. bootrec /fixmbr Yazıp enter'a basın işlem başarı ile tamamlanırsa Windows'u normal olarak başlatın. Boot olması lazım. Komut istemini bulamadıysanız Shift + F10 basın.

Bilgisayarın güç tuşuna bastıktan sonra boot manager hangi tuş ile açılıyorsa o tuşa birden fazla basın. Açılan bölümde USB diskinizin üstüne gelip enter basın.

Geri
Yukarı