Inca IKG-445 klavyenin "Tab" tuşu bazen basmıyor

HUSEYIN V2

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta görmüş olduğunuz gibi Tab tuşu bazen basmıyor çalışmıyor, daha önce Q tuşunda da aynı olay olmuştu ama zamanla geçmişti. Zamanında klavyemi garantiye yollayıp yenisini verdiler ama bu klavye de doğru düzgün çalışmıyormuş hissi veriyor bir iki defa sert basınca Tab tuşuna sanki hiçbir şey yokmuş gibi çalışmaya başlıyor gerçi sert basmasam bile bir iki defa spamlayınca normal çalışmaya başlıyor Q ile Tab tuşları aynı enlem üzerinde olduğundan içine toz mu girdi ama yeni aldığım için bu mümkün değil, başka bir şey mi var anlamadım sizce ne yapmalıyım bu ufak arıza içi garanti işleri ile uğraşmak istemiyorum, klavye modeli böyle.

INCA IKG-445

Böyle bir durumla karşılaştınız mı, sorunu nasıl çözdünüz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapabileceğin şey AliExpress'den uyumlu bir Switch alıp mevcut Switch'in yerine lehimlemen. Kailh, Gateron, Cherry, Huano vs marka alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyenin içerisine karınca kaçarsa böyle bir basmama durumu yapar mı ?
Yapabileceğin şey AliExpress'den uyumlu bir Switch alıp mevcut Switch'in yerine lehimlemen. Kailh, Gateron, Cherry, Huano vs marka alabilirsin.
O zaman garanti sonuna doğru bir kez daha yollarım şuan çok problem değil ama durum vahim olursa en son onu denerim.

Tamam sorunu çözdüm galiba klavyenin tuşlarını açtığımda Q,A,Z,1 ve Windosws tuşunu ledleri ufak bir yanma var ledler kapalı olmasına rağmen çok azda olsa bu olay devam ediyor. Daha önce de ledlerin yanlış yanması sönmesi ve tuşların basmaması gibi sorunlardan garantiye yollamış yeni klavye vermişlerdi ama anlaşılan bu INCA'nın malları hep depozito ürün hep berbat merdiven altı malı galiba. Asla INCA marka klavye almayın pişmanlıktır. Klavye yine aynı şekilde zamanla kafayı yiyip bozulacak anlaşılan biraz bekleyip tam anlamıyla garantilik bir durum olunca garantiye yolayacağım.

Not: Siyah tükenmez kalemle sert bir şekilde TAB tuşuna hayvanmışcasına 4 5 tane vurdum şimdilik sıkıntı yok yerine oturmamıştı galiba, bazen unga bunga taktikleriyle yaşamak lazım hayatı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı