İnce hesap ile PC toplama tecrübem

02.10 tarihinde bir PC topladım yaşadığım sıkıntıları paylaşmak istedim, yani kısaca bilmem kaç bin TL verip aldığımız hizmeti bir inceleme hazırlamaya çalışacağım.

Ödeme aşaması​

Sistemi seçtim ve gerekli olan şeyleri her şeyi sepete ekledim, kredi kartına falan taksit yaptırmıyorum, banka kartıma yükledim parayı direkt ödeyip işlemi tamamlamak istiyorum, bilgilerimi girdim ve ödeme yaparken bir hata oluştu 3 4 defa girdim yine aynı hata, onay vermiyor, kart bilgileri yanlış diyor vb. hatalar.
Sonrasında havale yöntemine geçmek istedim ama kafama takıldı illa ben kart ile ödemek istiyorum dedim, müşteri hizmetlerini aradım yardımcı oldular başka bir tarayıcıdan deneyin bizim sitemizde bir hata yok dediler, banka ile görüşün gibi şeyler dediler, banka ile görüştüm farklı bir tarayıcıdan denedim yine aynı hataları verdi. Banka ile sitenin müşteri hizmetleri arasında 5 6 defa gittim geldim derken beynim yandı pes ettim, havale ile ödedim 😂 6 saat sonra onay verdiler sipariş hazırlanmaya başladı. Niye uzattın bu kadar havale yapsaydın diyorsanız inanın bende bilmiyorum kart ile ödemek istedim sadece.

Montaj aşması ve kargo süreci​

Yaklaşık 1 hafta sitede montaj aşamasında yazıyordu, sonra telefona mesaj geldi montaja başlanmıştır diye, yanlış bilmiyorsam stokta olmayan ürünleri sattıkları için böyle bir şey oldu, mesaj geldikten 2 gün sonra kargoya verildi, toplamda pazar günlerini saymazsak 9 gün içinde sistem elime geçmişti. Bir sıkıntı olmadı gönderim sürecinde söz verdikleri 10 gün içinde teslim etmişlerdi.

Paketleme​

Paketleme gayet güzeldi hiçbir sıkıntısı yoktu.

received_357913835456220.jpeg

received_1661593103999257.jpeg

received_968685406985551.jpeg

Yaşadığım sorunlar ve çözümleri​

Aldığım kule tipi soğutucu yüzünden ekran kartını yerine takamıyordum, zar zor bir şekilde ekran kartını taktım ama soğutucu ile ekran kartı birbirine yapıştı.

received_277060180062251.jpeg

received_647538479286852.jpeg

received_4528323747241624.jpeg

Çalıştırmak istemedim bu şekil, burada bir konu açtım yardım istedim aldığım öneriler soğutucuyu değiştir, kasayı değiştir, ana kartı değiştir güzel cevaplar aldım, ama ters bir şey var 1 kaç arkadaş da yazdı ters duruyor logoya baksanıza diye, hemen söktüm ve düzelttim ekran kartı rahat bir şekilde oturdu sorun düzeldi.

received_401824237499870.jpeg

Soğutucunun üstündeki fan bile doğru takılmamıştı ilk onu düzelttim zaten, bunu takan ve testlerini yapan ekibe teşekkür ediyorum. Testi nasıl yaptılar bilmiyorum ama, Windows 10 yüklü ve BIOS ayarları yapılmıştı.

Bu sorunu çözdük ama şimdi kendi yaptığım bir hata var bilgisayar açılmadı ekran kartına bağladığımız güç kabloları ile biraz sıkıntı yaşadım tam takamamışım veya yanlış takmışım bilmiyorum bilgisayara güç gelmiyordu hiçbir şekilde biraz kurcaladım yine onların hatası sandım, müşteri hizmetlerini aradım ve dedim bilgisayara güç gelmiyor birkaç soru sordu mouse ve klavyede ışık yanıyor mu diye, yanmıyor dedim sonrasında birkaç dakika bekleterek galiba soğutucuyu takan ekiple konuştu herhalde, ve benden kasayı geri göndermemi istediler tabii benim moral falan kalmadı daha yeni gelmiş elime, tamam dedim kapattım göndermedim. Birkaç araştırma yaptım hatanın bende olduğunu buldum onu da hallettim. Müşteri hizmetlerine bilgili oldukları için teşekkür ediyorum. Artık her şeyi kurdum ve bilgisayarı açtım güzel bir şekilde çalışıyor hiçbir parçada sıkıntı yok bu da böyle bir deneyim oldu bana.

Genel olarak bakarsak kargo ve paketleme güzeldi dedikleri günde geldi, ödeme kısmı herkese oluyor mu şu sıralar bilmiyorum belki bana denk geldi daha önceden kart ile alışveriş yapmıştım bir sıkıntı yoktu, soğutucuyu ters takmaları kısmı ayrı bir dert, müşteri hizmetleri yıne bana mı denk geldi bilmiyorum çok bilgili kişilerdi 😂

Neyse benden bu kadar görüşlerinizi bekliyorum veya sizin de yaşadığınız sıkıntılar varsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
İncehesap'tan RAM almıştım Corshair marka. Aynı RAM için iki farklı CL değerli modeli vardı, ben iyi olanını almıştım onlar fark etmeyeceğimi düşünüp daha düşük olan modeli yollamışlardı. Değişim istedim yapmadılar para iadesi yaptılar. Ben indirimden almıştım bu süreçte indirim bitmişti ve dolar kaynaklı ürünlerin fiyatlarıda artmıştı sonuç olarak para iadesi yaptıkları zaman geri aldığım para düşük performanslı modeli bile almaya yetmiyordu. O günden sonra incehesap defterini kapattım.

Gigabyte A320M S2H
ASUS Evo RX 5500 XT 4 GB.
Apacer 16 GB 3000MHz RAM
Sorunsuz sekilde Ankara'ya 5 gunde geldi 5 gunun sebebi cuma indirimlerinden aldigim için siparis sureci vs tavsiye ederim yani incehesabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı