İnce telli saçı gürleştirme

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Saçlarım fazlasıyla ince telli, şekile girmiyor ayriyeten şu sıralar dökülmeye de başladı. İlerde kel kalmaktan korkuyorum, saçlarımı ustura ile tıraş ettirsem gür çıkar mı? Ayriyeten dökülmeler azalır mı?
Not olarak eklemek isterim, saçımı hiç sıfıra vurdurmadım.

Veya alternatif olarak ne yapabilirim, ustura ile tıraş ettirmek istemiyorum ama kesin bir çözüm olacaksa ettirebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim 10 yıllık anlı açık bir insan olarak yazıyorum sana , yılan yağı, susam yağı, sarımsak, sarımsak yağı, sarımsak özlü şampuanlar, devamlı kısa kestir, saçının zayıf olduğunu düşünme hiç bir şekilde, düzenli olarak saç bakımı yaparsan bu saydıklarımla 1 ay içerisinde gözle görülür faydasını görürsün.

Kardeşim 10 yıllık anlı açık bir insan olarak yazıyorum sana , yılan yağı, susam yağı, sarımsak, sarımsak yağı, sarımsak özlü şampuanlar, devamlı kısa kestir, saçının zayıf olduğunu düşünme hiç bir şekilde, düzenli olarak saç bakımı yaparsan bu saydıklarımla 1 ay içerisinde gözle görülür faydasını görürsün.

Bunlar çözüm olmuyor ama iyi hissettirecek kadar fark oluşturuyor, dediğin gibi psikoloji de önemli, kötü olarak görme.

29 yaşına geldim ve gram dökülme yok henüz. Umarım böyle devam eder de kel kalmam :)

Dosya Ekleri

• imm.jpg
    imm.jpg
    174,7 KB · Görüntüleme: 212
Ustura ile traş ettirmenin bir faydası olur mu peki sizce?
bir miktar oluyor tabiki , örneğin bayanlar bacaklarını jilet ile alırsa kıl daha gür çıkıyor
örneğin, sakalları bile jilet ile kesmek gürleştiriyor ama minimum faydası olur tabiki çok yüksek değil
Şu sarımsak işini bi araştırın anlatmak istediğimi tam olarak anlıyıcaksınız.

bir miktar oluyor tabiki , örneğin bayanlar bacaklarını jilet ile alırsa kıl daha gür çıkıyor
örneğin, sakalları bile jilet ile kesmek gürleştiriyor ama minimum faydası olur tabiki çok yüksek değil
Şu sarımsak işini bi araştırın anlatmak istediğimi tam olarak anlıyıcaksınız.

Jiletle kesmenin kalınlaştırmadığı ve gürleştirmediği sanırım bilimsel olarak kanıtlandı. Sadece, kılı açıyla kestiği için daha kalın gözüküyor.

Benim saçlarımda çok ince telli. Sonuçta doğuştan yapısı bu şekilde olduğu için bir şey yapılabileceğini pek sanmıyorum fakat genede konu takip.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı