İnce telli saçlar için şampuan önerisi

LazJedi

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, uzun süre bebek şampuanı kullandım kepeklenme olduğu için Head and Shoulders'a geçtim ve gerçekten kepek sorunu kalmadı. Ama bu sefer duş alırken saçlarım dökülmeye başladı. Saçlarım zaten ince telli birde dökülmesini istemem. Zeytin yağlı şampuanda kullandım ama o da çok yağlandırıyor. Bu sorunu yaşayanlar nasıl bir yol izlediniz hangi şampuan saç dökmüyor?

Ya açıkçası aynı sorundan muzdaribim. Sanırım ince tellilerin kaderi bu. Çözümü saçı biraz kısa kestirmekmiş. Hiçbir şampuan, bakım kremi, bakım bilmem bi' şeyleri hiçbiri işe yaramadı. Hele bir de benim gibi ergenlik dönemindeysen çok normal.

Elidor deneyin, yağlanmayı alıyor. Kepek sorununu da büyük oranda çözse de yine de biraz kalabiliyor.
Saçta biraz yağın olması gerekiyor. Zaten normalde kepek sorunum yoktu bebek şampuanıyla beraber geldi. Kimyasal olmayan çözümlere yönelsem daha iyi olur.

Ya açıkçası aynı sorundan muzdaribim. Sanırım ince tellilerin kaderi bu. Çözümü saçı biraz kısa kestirmekmiş. Hiçbir şampuan, bakım kremi, bakım bilmem bi' şeyleri hiçbiri işe yaramadı. Hele bir de benim gibi ergenlik dönemindeysen çok normal.
Saç sabunu mu kullansak hocam?

Saçta biraz yağın olması gerekiyor. Zaten normalde kepek sorunum yoktu bebek şampuanıyla beraber geldi. Kimyasal olmayan çözümlere yönelsem daha iyi olur.

Saç sabunu mu kullansak hocam?
Dostum gerçekten bilmiyorum ama ben de tırsıyorum açıkçası. Kel halim çirkin de biraz :D En iyisi kan testi yaptırıp gerekirse dermatoloji uzmanına başvurmak. Ben kan testi yaptırdım, gayet normaldi. Saç için olduğunu söylersen ona göre bakıyorlar. Yakın zamanda da dermatolojiye uğramayı düşünüyorum.

Dostum gerçekten bilmiyorum ama ben de tırsıyorum açıkçası. Kel halim çirkin de biraz :D En iyisi kan testi yaptırıp gerekirse dermatoloji uzmanına başvurmak. Ben kan testi yaptırdım, gayet normaldi. Saç için olduğunu söylersen ona göre bakıyorlar. Yakın zamanda da dermatolojiye uğramayı düşünüyorum.
Aslında benim saçım herkeste olduğu kadar dökülüyordu. Bu şampuana geçince çoğaldı. Şimdi kestim kullanmayı.

Aktardan papatya al, kaynat suyuyla yıka saçların beslensin, kıvanç tatlıtuğ gibi sarışın olursun.
Aahahha buna gerçekten ihtiyacım var. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı