İncehesap.com iade etmiyor ve kargoya da vermiyor

@JaguX konu burda hocam
Şimdi bu şekilde birilerini günah keçisi ilan etmeden önce sipariş verirken bi sözleşme kabul ettiğinizi hatırlatmak isterim. Sözleşmeye göre eğer tarafınıza montajı yapılmış şekilde gönderilmesini istemişseniz, üründe bir bozukluk olmadığı sürece 14 günlük iade süresinden vazgeçtiğinizi kutucuğa tıklayarak ellerinizle onaylıyorsunuz. Olayın geneline bakıldığında suç kargo şirketinin olarak gözüküyor. Sonuçta İncehesap.com kendi görevini yapıp ürünü kargoya vermiş ve size de takip numarasını iletmiş. Tek yapmanız gereken kargo şirketini arayıp kargoyu size teslim edene kadar başlarının etini yemek.
kardeşim suç kargo şirketinde tamam benim iade hakkım var şirket bana diyor böyle bir hakkın yok incehesapta sorunlu
Ürün elinize ulaşmadıysa kargo şirketinin sorunudur. Montajı yapılan ürünün iade edilmeme sebebi de gönderilmeden önce çalışıp çalışmadığı test edildiği içindir.

Kargo şirketiyle irtibata geçebildiniz mi? Kasanız size dağıtım yapacak şubede bekliyor olabilir veya kargoyu geri göndermişlerse İncehesap tekrar gönderir.
kargo şirketi hiçbir aramayı kabul etmiyor direk meşgule atıyor hiçbir şekilde görüşme yapılamıyor mngnin 3 numarasınıda aradım 3 ü de meşgule atıyor cevap yok.
Bilgisayarımın çoğu parçasını incehesap'tan aldım. Hiç bir gecikme yaşamadım. Pandeminin en sıkıntılı olduğu günlerde 2-3 gün geç verdiler kargoya ama bu normal bir durum. Bence sorun incehesapta değil, kargo şirketinde.
iade etmiyor kardeşim iade büyük harflemi yazayım kimse anlamamış kabul etmiyor iadeyi sanki 50-100 tllik ürün aldık o kadar para saydım paramı istiyorum ben sadece bu.
İncehesap'ın burada yapabileceği bir şey yok yalnız. 21 Mayıs'ta kargoya vermişler, kargo hala gelmediyse bu kargo şirketinin sorunu.

Sen birisine parayı alıp ikinci el ürün satsan, verdiğin kargo 10 gün teslim edemese parayı direkt iade eder misin karşındaki kişiye? İade etsen dahi karşındaki kişi 2 gün sonra kargoyu aldığında sana geri göndereceğinin garantisi var mı yok.

Kısaca tüm sorumluluk kargo şirketinin, başlıkta MNG yazmalıydı incehesap yerine.
başlığı ben yazmadım şuanki başlık burdaki yetkili değiştirerek yazılmış. kargo şirketinin suçu doğru tamam incehesapla iletişime geçtim 4 gün önce aradılar dediki yetkili bayan kargo ile iletişime geçtik 3 gün içinde kargo kapınızda dağıtıma çıkmış zaten dedi 4 gün oluyor kargo falan gelmedi hep yalan şirkette oyalıyor beni iade talep ediyorum iade hakkınız yok diyor 1750 tl para saydım peşin kardeşim nasıl paramı gasp ediyorlar böyle şirket mi olur.

Son düzenleme:
Ben Asus marka laptop aldım. 14 gün koşulsuz iade hakkım var fakat 1 gün sonra ürünü geri gönderdim servise gitti geldi 21 günlük süreçten sonra iade almadılar ve ürün kusurlu dediler incehesap.com ve Asus yetkili servisi. Şuan tüketici hakem heyeti ile uğraşıyorum. Bende bu siteyi önermiyorum iade konusunda hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar.
Ayrıca birçok şikayet var tamir görmüş ürünleri sattıklarına dair.
Bende o şikayet sahiplerinden biriyim tamir görmüş laptop sattılar bana ve iade almadılar üstüne ben suçlu bulundum.
Yanlış anlaşıldım galiba. İncehesap.com'u savunmuyorum objektif bakıyorum olaya. Sizin durumunuza bakarsak, ürünü 14 gün içinde eksiksiz ve yeniden satılabilirliğini kaybetmemiş şekilde iade edebiliyorsunuz. Üründe eğer bir problem varsa ve servis de bu problemi belgeli şekilde onaylamışsa, satın aldıktan sonra 6 ay içerisinde bu problem ortaya çıkması durumunda satılan ürün ayıplı olarak geçer. Satan firma size ya aynı model ile değişimini ya da tam ücret iadesini sağlamak zorunda. Burada hakkınız gasp edilmiş durumda, peşini bırakmayın.
@JaguX konu burda hocam

kardeşim suç kargo şirketinde tamam benim iade hakkım var şirket bana diyor böyle bir hakkın yok incehesapta sorunlu
Nereden kardeşin oluyorum derler adama. Üsluba dikkat edelim... Yazdığım şeyi ya anlamadınız ya da ben anlatamadım. Siz sipariş anında sözleşme imzalıyorsunuz. Sözleşmenin içeriğinde, eğer montaj edilmesini istediyseniz ürünler tekrar satılabilirliğini kaybettiği için iade hakkınızın olmadığı yazıyor. Siz de kabul ediyorsunuz. Yasalara bakarsak 14 gün iade hakkınız olduğu doğru lakin siz firmayla bir sözleşme imzalıyorsunuz. Ayrıca yasalara göre ürün barkodu/bandrolü yırtıldığı için otomatikmen iade hakkınız da gidiyor. Çünkü yasalarda iade edebilmek için kullanılmamış, paketi açılmamış, yeniden satılabilirliğini kaybetmemiş olması gerekiyor.

Son düzenleme:
Yanlış anlaşıldım galiba. İncehesap.com'u savunmuyorum objektif bakıyorum olaya. Sizin durumunuza bakarsak, ürünü 14 gün içinde eksiksiz ve yeniden satılabilirliğini kaybetmemiş şekilde iade edebiliyorsunuz. Üründe eğer bir problem varsa ve servis de bu problemi belgeli şekilde onaylamışsa, satın aldıktan sonra 6 ay içerisinde bu problem ortaya çıkması durumunda satılan ürün ayıplı olarak geçer. Satan firma size ya aynı model ile değişimini ya da tam ücret iadesini sağlamak zorunda. Burada hakkınız gasp edilmiş durumda, peşini bırakmayın.
Evet hocam simdi ben 21 gun 1 ay bekletilmiş kasa kimbilir nerde beklettiler kasa icinde işlemci ssd ram anakart var rutübetten nem kapan parçalar 1 ay bekletticek kargo ben bu ürünü artık almak istemiyorum iadeyi kabul etmiyor incehesap benim asıl sorunum bu paramı istiyorum simdiye baska yerden çok rahat almıştım tuketici haklarina mı basvurmam gerek

Tüketici Hakem Heyetine incehesap şikayet edildi bakalım süreç ne olcak paramızı çaldılar resmen.

Hazır sistem satan yerlerde (incehesap, itopya vesaire) satış sözleşmesinde galiba "14 günlük cayma hakkımdan vazgeçiyorum" gibi bir maddeyi sıkıştıryorlarmış araya. İade hakkınız yok demeleri ondandır. En fazla arıza çıkarsa içindeki parçaları vb. değiştiriyorlarmış. Tabii yine de tüketici hakları mahkemesine gidildiğinde işler değişir.

Hazır sistem satan yerlerde (incehesap, itopya vesaire) satış sözleşmesinde galiba "14 günlük cayma hakkımdan vazgeçiyorum" gibi bir maddeyi sıkıştıryorlarmış araya. İade hakkınız yok demeleri ondandır. En fazla arıza çıkarsa içindeki parçaları vb. değiştiriyorlarmış. Tabii yine de tüketici hakları mahkemesine gidildiğinde işler değişir.
formu doldurdum gönderdim valla tüketici haklarına ben zaten 4 kez iade talebi oluşturdum incehesapta ilk iade isteme tarihi de 14.gün ama oyaladılar beni ilk başta böyle saçmalıklar söylemediler en son iade istediğimde bana montajı yapılan ürünler iade kesinlikle yapmıyorlarmış saçmalığın daniskası !
Tüketici haklarına başvurabilirsin.

Basvurdum bakalim ne sonuc cikacak paramı hapsettiler be.
47 gün oldu bugün paramı alamadım İncehesap rezaletini herkes görsün kimse boşa övmesin kalem bile alınmaz bunlardan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı