İncehesap iadesinin en geç ne zaman onaylanması gerekir?

ks120

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda kendime bir UPS edindim ve sesi beni rahatsız ettiği için iade talebi oluşturup verilen kargo koduyla gönderdim. Ürün satıcıya yani incehesap.com deposuna ulaştı. Ancak kendilerine hasarlı ulaşmış bu sebeple distribütöre gönderildiğini söylediler. Benim elimde ürünü gönderdiğim gün paketlerken sağını solunu gösterip test ettiğim video mevcut ve bu videoyu ben satıcıya ilettim yani gönderim günü o malın sağlam olduğunun kanıdı ellerinde var. Fakat önce distribütörde iade alınabilir onayı gelecekmiş daha sonra iadem onaylanacakmış.

Her neyse, üzerinden bugün 7 gün geçti ve sonuçlanmamış duruyor yani ne onaylanmış ne reddedilmiş. Cuma günü aramıştım distribütörde servisle ilgilenen arkadaş şu anda burada değil pazartesi arayın dediler. Pazartesi değil salı oldu aradım ve o arkadaşın şehir dışına çıktığını, Cuma günü tekrar aramam gerektiğini söylediler. Bu durumun üzerine ben susmayıp dışarıdan çok kötü göründüğünü, cuma sonrasının bayram olduğu için bu sürecin ekstra uzayacağını belirttim. Arkadaşlar kendi aralarında biraz araştılar ve servis elemanının bu ürüne baktığını ancak ellerinde iade talebi olmadığı için onaylayacağı bir şey olmadığını söylediler. Satıcı onlara mail gönderdikten sonra onaylayacaklarmış. En azından öyle dediler bana. Ben de satıcıyı aradım durumu ilettim fakat servis kaydına bir ekleme yapılmamış ben inceleyebiliyorum.

Biraz karmaşık bir durum maalesef, bana geciktirmek için oyun yapılıyormuş gibi geliyor çünkü satıcının iade onayı için distribütörden izin aldığını ilk defa duyuyorum. Yasal olarak en geç ne zaman sonuçlanması gerekir bu iade talebinin?

Yeni konular

Geri
Yukarı