İncehesap nasıl?

Ya kusura bakmayında bir yere kadar dayanıyor insan İncehesap'a nasıl ismi duyulmamış diyorsunuz aklım almıyor Vatan'da Vatan. Burada fanboyluk yapan sizsiniz bizim gibi düşünen hiç kimse tek siteye bağlı kalmaz her siteyi araştırır ona göre alışverişini yapar tavisyesini verir. Vatan güvenilirdir Vatan iyidir gideyim 1000₺ fazladan vereyim kafasındasınız. İyi alışverişler 😂
35 yaşında fanboy mu olacağım ? Vatan babamın şirketi değil. Oradan topladım fiyat konusunda ikilemde kaldım. Servis vb konusunda destekleri hoşuma gitti. Aldığım PSU ve ekran kartı birkaç kez bozuldu. Güvenemiyorum diye oraya gittim. İşin özü bu.

Arkadașlar 4500-5000 TL civari bir sistem toplamayi planliyorum. Herkes Battle Bronze tavsiye ediyor fakat İncehesap sikayetlerine bakiyorum, gunde en az 5 ya da 6 tane sikayet gonderiyorlar.
Genel olarak en buyuk sikayetler: Baska sistemde kullanilip iade alinmis 2. el islemci kullanmalari, sistemin ilk geldiginde bile sıkıntılı cikmasi, iade neredeyse kabul etmemeleri, olası bozuk urun durumlarinda geri gonderilen sistemlerin 20 gun gibi uzun surelerde hicbir donus yapilmadan bekletilmesi ve daha bir suru farkli sikayet var.

Ve bu sikayetler asagi yukari, yukarida yazdigim sikayetlerden olusuyor. Yani gercekten Battle Bronze'u almak istiyorum ama hic guvenim kalmadi. Daha önce alıș veriș yapmiș arkadașlar bana fikir verirlerse sevinirim. Ikame urunlerle daha guvenilir satici tavsiyesi kabul edilir.
5000₺ kadar bütçeniz var Black Friday indirimi geliyor bir kaç sitede olacak 21.11.2019 tarihinde. Bütün sitelere tek tek bakıp hangi ürün indirimdeyse onu almanızı öneririm tek tek toplamak indirim günleri işinize gelir. Çünkü toplama sistemlerde gerçekten indirim olacağını sanmıyorum. Bir de tek siteye bağlı kalmayın.

Kimseye gidin Vatan Bilgisayar'a demiyorum. İsteyen istediği yere gider alır. Herkesin gönlüne göre. Mağdur olup buraya gelip yorum yazanları görünce kendi yorumumu yazdım.

Bence çok haklı.
Bu tür konular oldukça söylenmesi de çok doğru.
Haklı olduğu noktalar olması diğer düşünceyi haksız yapmıyor. Biz de biliyoruz Vatan’dan almanın avantajını ama imkan olmayınca daha uygun yerlere dönüyoruz. Bu da bazı sorunlara yol açabiliyor ki olmasın diye arkadaşlar da başlık açıyor soruyor.

35 yaşında fanboy mu olacağım ? Vatan babamın şirketi değil. Oradan topladım fiyat konusunda ikilemde kaldım. Servis vb konusunda destekleri hoşuma gitti. Aldığım PSU ve ekran kartı birkaç kez bozuldu. Güvenemiyorum diye oraya gittim. İşin özü bu.
Fanboy olmanın yaş ile alakası yok hangi sisteme ne kadar para verdiğinizi söyler misiniz? Ayrıca ne zaman İncehesap'tan alışveriş yaptınız ürününüz bozuldu garantiye yolladınız da sıkıntı çıktı? Dediğim gibi tercih meselesi fakat alışveriş yapmadığınız siteleri kötüleme hakkınız yok.

Hazır sistemlerde işlemci ve ekran kartı iyi tutuluyor. Fakat geriye kalan PSU kule ve anakart gibi parçalar ucuz mallardan seçiliyor. Verdiğim örnek bütün siteler için geçerli değil. Gerçekten hakkını veren sitelerde var. En iyisi parçaları tek tek alıp kendinizin birleştirmesi.

Vatan Bilgisayar reklamı yapmak istemiyorum ama mevcut bilgisayarımı İncehesap ve Teknobiyotik pc toplama sihirbazı ile topladım ve her ikisinde de 7100 küsür tl fiyat çıktı. Haziran ayında aynı sistemi Vatan'dan 7900 küsür tl'ye almıştım. Aynı sistem Vatan'da şu an 7 bin küsür tl.

Vatan Bilgisayar reklamı yapmak istemiyorum ama mevcut bilgisayarımı İncehesap ve Teknobiyotik pc toplama sihirbazı ile topladım ve her ikisinde de 7100 küsür tl fiyat çıktı. Haziran ayında aynı sistemi Vatan'dan 7900 küsür tl'ye almıştım. Aynı sistem Vatan'da şu an 7 bin küsür tl.
Abi ben git ordan burdan al demiyorum zaten beni ilgilendirmez sen sistem parçalarını söyle ben en ucuz şekilde tek tek linklerini atayım tek siteye girip sihirbazdan bilgisayar toplamak zaten at gözlüğü takmakla eş değer ben öyle bir şey kastetmedim :D

Şu sistem ne kadar

Ryzen 2600x
Asus gtx 1660ti rog strix oc
Corsair 3000 mhz vengeance ram
Asus tuf plus gaming anakart
Corsair carbide spec delta kasa
Cooler master 700w psu
Microsoft klavye
Asus vp228qg 21.5 inç monitör
Wd blue 1 tb 7200 rpm hdd
Samsung evo 860 250gb ssd

Şu sistem ne kadar

Ryzen 2600x
Asus gtx 1660ti rog strix oc
Corsair 3000 mhz vengeance ram
Asus tuf plus gaming anakart
Corsair carbide spec delta kasa
Cooler master 700w psu
Microsoft klavye
Asus vp228qg 21.5 inç monitör
Wd blue 1 tb 7200 rpm hdd
Samsung evo 860 250gb ssd
r5 2600x 960₺ (teknobiyotik)
1660ti 2349₺ (n11)
Corsair Vengeance 8gb 229₺ (trendyol)
Asus AM4 B450M TUF PLUS 724₺ (akakçe)
Corsair Carbide Spec-Delta 484₺ (akakçe)
Cooler Master MPE White 700w 80+ 539₺ (incehesap)
Asus vp228qg 631₺ (n11)
Wd blue 1 tb 7200 256₺ (amazon.com.tr)
Samsung evo 860 250gb ssd 310₺ (n11)
Toplam = 6482₺
Bir de psu boşuna masraf çıkarmış size 550w yeterli olacaktır. Spec-Delta modelinin yanında psu alsaydınız kasa+psu=1023₺ vermek yerine 640₺ verirdiniz 383₺'de oradan çıkarmış olurdunuz. Bakın tekrar diyorum tercih sizin eğer satın almadan önce sizi görseydim tavsiyemi yapardım ama oradan aldınız diye de sizi yargılamam. Bilgisayar toplayacak insanlar için tek siteye bağlı kalmak bana göre bir hatadır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı