İncehesap - Nova Bronze vs Khopesh

İki kasada en kibar tabirle çan çin çon marka ürünlere sahip ben ikisini de almazdım. Özellikle şu an DDR5 bir sistem 19k'ya satılıyorken 15k'ya herhangi bir sistem almak bence parayı ziyan etmektir.

İki kasada en kibar tabirle çan Çin çon marka ürünlere sahip ben ikisini de almazdım. Özellikle şu an DDR5 bir sistem 19K'ya satılıyorken 15K'ya herhangi bir sistem almak bence parayı ziyan etmektir.

Gösterdiğiniz kasa cam sanırım ve bildiğim kadarıyla cam kasalar yalnızca gösteriş amaçlı olduğu için ısı ile alakalı sorunları oluyormuş fileli olmalasını tercih ederim, bir de şöyle sistemler buldum sizce nasıldır bunlar?
1. Artemis
2. Artemis Gold (v2)
3. Flow Bronze
4. Fornax
5. Hydro Bronze v2
6. PCH Penumbra
7. Slate

Gösterdiğiniz kasa cam sanırım ve bildiğim kadarıyla cam kasalar yalnızca gösteriş amaçlı olduğu için ısı ile alakalı sorunları oluyormuş fileli olmalasını tercih ederim, bir de şöyle sistemler buldum sizce nasıldır bunlar?
1. Artemis
2. Artemis Gold (v2)
3. Flow Bronze
4. Fornax
5. Hydro Bronze v2
6. PCH Penumbra
7. Slate
Dostum kasa tipi bilgisayarda en sonda gelen özelliklerden biri. Özellikle senin bütçendeki birisi için kasa kalitesini o kadar önemsemek gereksiz, kötü kasada 70 derece olur iyi kasada 65 olur ama kötü ekran kartında 2 yıl sonra yenisini alman gerekir iyi ekran kartında 5 yıl gidersin. Benim sana attığım sistem DDR5 yani önümüzdeki belki 5-6 yıl boyunca aynı anakart ve RAM'ler ile devam edebileceğin, işlemcinin bile senin beklentine göre 5-6 yıl kullanabileceğin bir sistem. Senin bana attıkların ise DDR4 teknolojisi yani ilerde bilgisayarına yükseltme yapmak isteyeceğin zaman neredeyse parçalarının yarısını değiştirmen gerekecek. Ayrıca kasa kalitesinden bahsediyorsun ben sana Deepcool gibi muhteşem ürünler üreten bir markanın kasasını öneriyorum sen bana Frisby kasalı sistemler atıyorsun o da biraz abes benim attığım sistemin kasası senin attıklarının hepsinden kaliteli bir markanın ürünü.

Sistemleri yorumlamam gerekirse yorumum aynı, sırf fiyatı daha uygun olsun diye kimisine çan çin çon SSD koymuşlar kimisine çan çin çon PSU koymuşlar, hiç birisi alınacak sistemler değil. İlla bu bütçede kalacağım diyorsan sinerji, itopya, pckolik, gaming.gen.tr gibi siteleri de araştırmanı öneririm. Bu attığın sistemlerin hiçbirisi alınacak sistemler değil.

Geri
Yukarı