Çözüldü İncehesap, R5 2600 XFX RX 580 8 GB hazır sistem neden bu kadar ucuz?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Roni3rhan

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Msi Gtx 1650SUPER Ekran Kartı
İ3 9100F İşlemci
8x2 16gb DDR4 Ram
Msi h310m-vdh Anakart
Corsair 550w 80plus Power
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, yakın zamanda sinerji bilgisayardan bir hazır sistem almayı düşünüyorum alacağım sistemin temel özellikleri.

*Ryzen 3 1200 AF.
*Gigabyte RX 570 8 GB.
*Gigabyte B450M S2H.
*Sharkoon 650W 80 Plus PSU.
*Ranker virgo 4 fanlı kasa.

Fakat, İncehesap'ta bir sistem gördüm özellikleri şu.

*Ryzen 5 2600.
*XFX RX 580 8 GB.
*Gigabyte B450M S2H.
* 600W 80 Plus PSU kasa dahil 4 fanlı (Frisby)

Fark ortada, biri R5 2600 diğeri R3 1200 AF arada işlemci bakımından dağlar kadar fark var. Sizce ince hesap neden bu kadar ucuz? Ekran kartı olarak XFX bulunduğu için mi bu kadar ucuz? (Hangi sistemi almak daha mantıklı) teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yorumunuz için çok teşekkürler, sizden bir ricam var 4.600 TL'ye kadar güvenilir bir firmadan hazır sistem önerir misiniz (monitör dahil) teşekkürler.

Sinerji'deki sistemde monitör mevcut. İnce hesap'taki sistemde değil fakat onada ekleyince aynı fiyatlara denk geliyor.
Hocam şöyle söyleyebilirim, o fiyata alacağınız monitör dahil hazır sistemde emin olun kalitesiz bileşenler bulunabilir. O yüzden bu bütçeye toplama almak en iyisi. Ben sizin için şöyle bir sistem topladım.

Bütçeyi 55 TL aşıyor.
Burda bi tayfa var herşey kalitesiz hele bilgisayar kasası tayfası onlar dünyadaki hiçbir kasayı beğenmiyor fiyatlar ortada kaliteli takarsa fiyat artar bu kadar basit adamın parası olsa zaten gider kaliteli alır.

Burda bi tayfa var herşey kalitesiz hele bilgisayar kasası tayfası onlar dünyadaki hiçbir kasayı beğenmiyor fiyatlar ortada kaliteli takarsa fiyat artar bu kadar basit adamın parası olsa zaten gider kaliteli alır.
Kardeşim PSU sisteme güç veren elemandır. Çinde merdiven altı çakma sertifika ile sürülen PSU'yu takarsan sistem load'a girdiği anda patlarsa ne olacak? Adamın parası olsa demişsin adam 2. bilgisayarı alacak parası varsa zaten şimdiye almış olurdu.

Yorumunuz için çok teşekkürler, sizden bir ricam var 4.600 TL'ye kadar güvenilir bir firmadan hazır sistem önerir misiniz (monitör dahil) teşekkürler.

Sinerji'deki sistemde monitör mevcut. İnce hesap'taki sistemde değil fakat onada ekleyince aynı fiyatlara denk geliyor.
Hocam şöyle söyleyebilirim, o fiyata alacağınız monitör dahil hazır sistemde emin olun kalitesiz bileşenler bulunabilir. O yüzden bu bütçeye toplama almak en iyisi. Ben sizin için şöyle bir sistem topladım.

Bütçeyi 55 TL aşıyor.

Çözüm
Evet bende Sharkoon yapıp almayı düşünüyordum :)
Tek siteden almak zorunda mısın peki? Yoksa daha iyi sistem önerilebilir.

Bütçeyi 55 TL aşıyor.
Elinize sağlık. Güzel bir sistem olmuş. Sadece SSD nasıl bilemiyorum. A400 daha iyi olabilir gibi.

Tek siteden almak zorunda mısın peki? Yoksa daha iyi sistem önerilebilir.

Elinize sağlık. Güzel bir sistem olmuş. Sadece SSD nasıl bilemiyorum. A400 daha iyi olabilir gibi.

Teknobiyotik hariç önerilere açığım teşekkürler :)

Bütçeyi 55 TL aşıyor.
Söylediğiniz banada mantıklı geldi. düşüneceğim çok teşekkürler 😊

Geri
Yukarı