Elektronik İncehesap RX 7800 XT 19.499 TL!

4060 Ti dediğiniz kart kas gücü olarak NVIDIA modellerinde 3070'den bile biraz güçsüz. Sen şimdi bu karta AMD'nin 7800XT modelini bununla kıyaslıyorsun. Demek istediğim bu kart 4070 ile kıyaslanıyor, sen ise 3070'e kafa tutan kart ile kıyaslıyorsun.

Hocam 4070 daha iyi dedim eğer alamaz isen 4060 Ti al dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 fanlıda olsa alınmaz yazılımı düzeltsinler önce :D NVIDIA fanı değilim ama bir gerçekte var adamlar DLSS konusunda başarılı VRAM olarak sıkınıfta kalıyor ama sanırsam çok da sıkıntı çıkarmaz şu an için VRAM.

Herkesin Kendi Görüşü Ama Ekran Kartı Olarak AMD Alınmaz. Sadece oyun oynarsan tamam ama zaten ısınma konusunda bile çok sıkıntı bir de Ray Tracing yok üstüne NVIDIA kartlarda FSR DLSS 3.0 vs de girince NVIDIA önde oluyor AMD'yi kötülemek değil ama işlemci olarak gerçekten işini iyi yapıyor

Herkesin Kendi Görüşü Ama Ekran Kartı Olarak AMD Alınmaz. Sadece oyun oynarsan tamam ama zaten ısınma konusunda bile çok sıkıntı bir de Ray Tracing yok üstüne NVIDIA kartlarda FSR DLSS 3.0 vs de girince NVIDIA önde oluyor AMD'yi kötülemek değil ama işlemci olarak gerçekten işini iyi yapıyor
2 aydır AMD ekran kartı kullanıyorum ekran kartı sıcaklığım Ultra 2K ayarlarda 60 dereceyi geçmiyor. Ayrıca Ray Tracing var olmadığını nereden çıkardınız bilmiyorum. FSR ise AMD teknolojisi zaten sanırım DLSS+FG demek istediniz bu konuda haklısınız ama zaten her oyunda 2K 120+ FPS aldığım için(FSR'siz) DLSS+FG gibi yazılımsal işlere hiç ihtiyaç duymuyorum.

2 aydır AMD ekran kartı kullanıyorum ekran kartı sıcaklığım Ultra 2K ayarlarda 60 dereceyi geçmiyor. Ayrıca Ray Tracing var olmadığını nereden çıkardınız bilmiyorum. FSR ise AMD teknolojisi zaten sanırım DLSS+FG demek istediniz bu konuda haklısınız ama zaten her oyunda 2K 120+ FPS aldığım için(FSR'siz) DLSS+FG gibi yazılımsal işlere hiç ihtiyaç duymuyorum.

Sadece 7800 XT için değil genel anlamda konuştum Ray Tracing konusunda çünkü tüm kartlarında yok

Örnek olarak şu an aklıma gelen mesela 500 serisinde yok 570-580 vs NVIDIA RTX işine çok önceden başladığı için 1-0 oluyor zaten.

500 serisi 2017 yılında çıktı. NVIDIA ise 2xxx serisini yani Ray Tracing teknolojisinin başlangıcını 2018 yılında başlattı. 500 serisinde Ray Tracing olmaması gayet normal değil mi?

AMD kartları RTX görünce yamulması doğrudur. Aslında şu anda günümüzde pek kas gücünün bir önemi kalmadı oyunlar için. AMD'nin tam pişmesi için biraz daha zaman var ama güzel kart. Biraz şu yazılımını optimize etse, bir de FSR'yi geliştirdimi, birkaç seneye NVIDIA ile rekabet iyice kızışır. Bir de AMD kartlarda şöyle olumsuz bir durum var, örnek veriyorum; 750W PSU istiyorsa sistem sizin 850W almanız gerekiyor biraz. Çünkü ani watt artışları yaşanıyor AMD kartlarda. Sırf bu yüzden zamanında PSU değiştirmiştim. Sonuç olarak AMD ekran kartları güzel ama dediğim gibi bana göre biraz pişmesi lazım. İşlemci konusunda tek geçerim ama şuan için.

Geri
Yukarı