İncehesap stokta var dediği MSI MAG274QRX ürünü tedarik edemediğini söylüyor

• Konuyu başlatan Berq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 495

Berq

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba bugün MSI MAG274QRX monitörü İncehesap sitesinden 13.299 TL'ye aldım ve yaklaşık 3 saat sonra ürün temin edilemiyor diye e-posta yolladılar. İsterseniz ürünün muadilini yollayalım veya iptal edelim demişler ama muadil dedikleri ürünlerin alakası yok ve diğer satıcılarda fiyatlar 200-300 TL daha artmış. Ürünü alırken “Stokta son 3 ürün. Stok bitince fiyati 14.799 TL olarak güncellenecektir.” yazıyordu.

Bu durumda ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bugün MSI MAG274QRX monitörü İncehesap sitesinden 13.299 TL'ye aldım ve yaklaşık 3 saat sonra ürün temin edilemiyor diye e-posta yolladılar. İsterseniz ürünün muadilini yollayalım veya iptal edelim demişler ama muadil dedikleri ürünlerin alakası yok ve diğer satıcılarda fiyatlar 200-300 TL daha artmış. Ürünü alırken “Stokta son 3 ürün. Stok bitince fiyati 14.799 TL olarak güncellenecektir.” yazıyordu.

Bu durumda ne yapabilirim?

THY'ye başvur sizin yanınızda olacaktır diye düşünüyorum. Ya da iptal etmen lazım muadili diye ne verecekler kim bilir.

Tüketici hakem heyetine başvur.
Bir şey çıkar mı? Başka bir sitede anlık olarak 12.900 TL’ye gözüküyor ama iademi istediğimde bitmesinden çekiniyorum.

Bu durumda siz haklısınız. Hukuki sürece başvurmayı deneyebilirsiniz. Anlaşılan ürünü göndermeyip zamlı fiyat üzerinden satacaklar.
Ürünü sitelerinden tamamen kaldırmışlar ama ben alırken stokta son 3 yazıyordu, aldığım gibi 14.799 TL fiyatına güncellendi.

THY'ye başvur sizin yanınızda olacaktır diye düşünüyorum. Ya da iptal etmen lazım muadili diye ne verecekler kim bilir.
Muadili diye gösterdikleri monitörlerin benim aldığım monitörle uzaktan yakından alakası yok maalesef. Zaten çok araştırarak almıştım.

Bu monitör ise hemen para iadesi isteyip sipariş çek?

THH ile uğraşırsan o iş sonlanana kadar MSI bu monitörü üretimden kaldırır dolar da 30 TL olur.
Ben de bunu gördüm. Diyim bari şu an iade ediyorlarsa hemen alayım.

Ben de bunu gördüm. Diyim bari şu an iade ediyorlarsa hemen alayım.

Stoklarını biteceğini sanmam Amazon'da bu satıcıda 3 tane var diğer ikisinde (birisi Amazon'un kendisi) rahat 20 adetten fazla vardır. Zaten çok ucuza da almamışsın 3-5 fazlaya da değer o satıcıda biterse.

Screenshot_5.jpg

Stoklarını biteceğini sanmam Amazon'da bu satıcıda 3 tane var diğer ikisinde (birisi Amazon'un kendisi) rahat 20 adetten fazla vardır. Zaten çok ucuza da almamışsın 3-5 fazlaya da değer o satıcıda biterse.

Eki Görüntüle 1717896
Aradığımda müşteri hizmetlerinin bana "Faturanız daha yansımamış, dilerseniz süreç uzamadan iade işlemlerinizi gerçekleştirelim" diye sesini yükseltmesi benim onlara paramı vermemem için yeterli oldu. Gerekirse daha fazla para verip başka satıcıdan alırım. İnce hesap ile ilk ve son deneyimim oldu.

Şaka gibi. "Tedarik edemediğiniz ürün nasıl faturaya yansıyabilir ki?" diye sorduğumda yanlış aktardım size dedi. İade süreci 1-7 iş günü içerisinde değişir, muadil ürün önerilmiş zaten size diyor. İyi o zaman her satıcı elinde olmayan ürünü var gibi gösterip para döndürsün :)

Yeni konular

Geri
Yukarı