İncehesap'dan alınan ASUS monitörün çerçevesi kırık geldi

heatcliff50

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 6 Ağustos tarihinde sipariş ettiğim ASUS monitör 9 Ağustos tarihinde Yurtiçi Kargo ile geldi. Ürünü almadan önce paketin sağına soluna baktım ve herhangi bir ciddi darbe yoktu. Fakat monitörün ayağını taktıktan ve sağ kenarındaki çerçevenin etiketini kaldırdıktan sonra, bombeli olduğunu fark ettim. Arka tarafına baktığım zaman çerçevenin kırık olduğunu fark ettim. İnce hesabı hemen aradım ve destek hattına fotoğraflı mail atarsanız dönüş yapacaklardır dediler.

Eğer ürün fabrika arızalı ise yenisi ile değiştirebileceğini söylediler. Destek hattına fotoğraflarla beraber mail attım. Koli fotoğrafı, köpük fotoğrafı monitörün fotoğrafı her şey vardı. Dün itibari ile bana verilen iade kodunu, Yurtiçi Kargo'ya vererek değişim talebinde bulundum. Bugün teknik servis beni aradı. Şikayetimi özet geçerek anlattım. Bana, kolide de hasar olduğunu söylediler. Fakat ben kolide, gönderirken bir hasar olmadığını ve destek ekibine zaten kolinin de fotoğrafını gönderdiğimi söyledim. Bunun üzerine tamam diyerek telefonu kapattılar. Adıma anında bir servis kaydı oluşturuldu. Girdim baktım ve kullanıcı şikayetine koli hasarlı yazmışlar. Fakat önceden de dediğim gibi koli de hasar falan yok elimde fotoğraflar da var. Ayrıca monitörde çizikler var demişler.

Monitörde herhangi bir çizik de yok. Kafasına göre yazmışlar. Ben de geri arayarak, durumu izah ettim. Kolide herhangi bir deformasyon yoktu diye. Bize mail atın ki düzeltelim dediler fakat bir düzelme yok. Şu an için servis sonucunda sonuçlanmadı ve distributöre gönderilecek yazmışlar ve monitörün fotoğrafını çekmişler. Ancak bir fotoğrafta benim monitörün fotoğrafına ait olmayan fotoğraf da var. Bana öyle geliyor ki kargo hatası demeye getirtip değişim yapmayacaklar. Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye almak üzerine bu konuyu açıyorum sizce ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 31
  • 3.jpg
    3.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 33
  • 4.jpg
    4.jpg
    110,5 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı