İncehesap'tan alınan ekran kartının garanti süresi daha önce başlamış

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
21 Haziran 2022 tarihinde İncehesap'tan XFX ekran kartı satın aldım. Az önce kutusunu açmam gerekti ve merak edip seri numarasını XFX web sitesi üzerinden kayıt ettirdim. "Shipment date" olarak 15 Nisan 2022 görünüyor ve bu yüzden garantisinin de 15 Nisan 2024'e kadar "oksid bilişim" tarafından sağlanacağı yazıyor.

Shipment date ve benim ürünü aldığım zaman arasında 2 aydan fazla bir süre var. Bu konu hakkında endişelenmeli miyim, normal midir? Yoksa iade ürünü mü demek oluyor?

21 Haziran 2022 tarihinde İncehesap'tan XFX ekran kartı satın aldım. Az önce kutusunu açmam gerekti ve merak edip seri numarasını XFX web sitesi üzerinden kayıt ettirdim. "Shipment date" olarak 15 Nisan 2022 görünüyor ve bu yüzden garantisinin de 15 Nisan 2024'e kadar "oksid bilişim" tarafından sağlanacağı yazıyor.

Shipment date ve benim ürünü aldığım zaman arasında 2 aydan fazla bir süre var. Bu konu hakkında endişelenmeli miyim, normal midir? Yoksa iade ürünü mü demek oluyor?
İade ürünü. Büyük ihtimallede öyle çıkacak şahsi fikrim bu yönde.

21 Haziran 2022 tarihinde İncehesap'tan XFX ekran kartı satın aldım. Az önce kutusunu açmam gerekti ve merak edip seri numarasını XFX web sitesi üzerinden kayıt ettirdim. "shipment date" olarak 15 Nisan 2022 görünüyor ve bu yüzden garantisinin de 15 Nisan 2024'e kadar "oksid bilişim" tarafından sağlanacağı yazıyor.

Ara söyle satıcıya çünkü ürünü almışlar ama şahsi almışlar o yüzden ta o zamanda başlamış garanti. Sana kestikleri faturadan başlar normalde ara söyle ama tarihi sıfırlayabilmek için resmi satıcı olmak lazım diye biliyorum. Sonuçta stok süresi diye bir durum da var.

Ara söyle satıcıya çünkü ürünü almışlar ama şahsi almışlar o yüzden ta o zamanda başlamış garanti. Sana kestikleri faturadan başlar normalde ara söyle ama tarihi sıfırlayabilmek için resmi satıcı olmak lazım diye biliyorum. Sonuçta stok süresi diye bir durum da var.
İncehesap ürünü şahsi olarak satın almaz.

Bu konu hakkında endişelenmeli miyim, normal midir? Yoksa iade ürünü mü demek oluyor?

Güvenlik etiketlerini siz açtıysanız iade ürün değildir. İncehesap envanterine girdiğinde garantisini başlatmış olabilirler. XFX'e veya oksid bilişime faturayla beraber mail atarsanız garanti başlangıcını fatura tarihi olarak güncelletebilirsiniz. Bu şekilde de dursa sıkıntı olmaz garantinin başlangıcı sizde bulunan fatura tarihi olarak baz alınır.

Güvenlik etiketlerini siz açtıysanız iade ürün değildir. İncehesap envanterine girdiğinde garantisini başlatmış olabilirler. XFX'e veya oksid bilişime faturayla beraber mail atarsanız fatura tarihi olarak güncelletebilirsiniz. Bu şekilde de dursa sıkıntı olmaz garantinin başlangıcı sizde bulunan fatura tarihi olarak baz alınır.
Evet ben açtım. Garantilik bir durum yok şimdilik ama arada fark olunca merak edip sorayım dedim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı