İncehesap'tan alınan ekran kartının garanti süresi daha önce başlamış

Evet ben açtım. Garantilik bir durum yok şimdilik ama arada fark olunca merak edip sorayım dedim. Teşekkürler.

Benim ekran kartımda aynı durumda ASUS'a mail ile ulaştığımda servislik bir durum olursa orada güncellenir demişti.

Direkt kendileri satış yapıyor.

O zaman böyle bir durum olmamalı çünkü bu ürünler ithal edilirken resmi distribütör olarak yani Türkiye'de satıcısı benim demekle senin benim gibi almak arasında bir fark var yoksa herkes stok yapardı nasılsa garantisi başlamadı diyerek. Belki bir hatadan da kaynaklanmış olabilir. İade gereksiz ama tüketici olarak destek alma hakkın sabittir.

Bu tarz şeyler yaşanabiliyor. Sıfır Xbox gamepad aldığımda 16 ay garantisi kaldığını görmüştüm. Sonrasında Microsoft'a faturayı yollamıştım ve süreyi düzeltmişlerdi. Asıl garanti süresi her zaman fatura kesim tarihinden itibaren başlar.

Bu tarz şeyler yaşanabiliyor. Sıfır Xbox gamepad aldığımda 16 ay garantisi kaldığını görmüştüm. Sonrasında Microsoft'a faturayı yollamıştım ve süreyi düzeltmişlerdi. Asıl garanti süresi her zaman fatura kesim tarihinden itibaren başlar.
Şimdi kontrol ettim de Xbox gamepadimde de 2 aylık bir negatif fark olduğunu fark ettim :D. Siz tam olarak hangi adrese, ne yazdınız tam olarak bu durumu düzeltmek için? Ben de düzelttirmek istiyorum.

@Liquido Hocam ben sizin bu konuyla ilgili eski bir başlıktan mesajınızı buldum ve dediklerinizi uyguladım. Microsoft Agenti ile iletişime geçtim. Bana fatura göndermemi istediklerinde "Sevk İrsaliyesi" adlı belgenin fotoğrafını çektim ve gönderdim. Ama benle iletişime geçen eleman çok uğraştığını, "donanım birimi"nden farklı insanlarla iletişime geçtiğini ama gönderdiğim belgenin geçerli olmadığını söyledi. "Bazı gereksinimler"i karşılamıyormuş. Gereksinimler nedir diye sorduğumda dijital PDF faturası şeklinde olması gerekiyor dedi. Bana eğer bulursam daha sonra gönderebilmem için bir mail gönderdi. Şimdi ben buna geçerli olması için nasıl bir fatura göndermeliyim? Kolu n11 üzerinden bir mağazadan almıştım.

Son düzenleme:
Şimdi kontrol ettim de Xbox gamepadimde de 2 aylık bir negatif fark olduğunu fark ettim :D. Siz tam olarak hangi adrese, ne yazdınız tam olarak bu durumu düzeltmek için? Ben de düzelttirmek istiyorum.

@Liquido hocam ben sizin bu konuyla ilgili eski bir başlıktan mesajınızı buldum ve dediklerinizi uyguladım. Microsoft agenti ile iletişime geçtim. Bana fatura göndermemi istediklerinde "sevk irsaliyesi" adlı belgenin fotoğrafını çektim ve gönderdim. Ama benimle iletişime geçen eleman çok uğraştığını, "donanım birimi"nden farklı insanlarla iletişime geçtiğini ama gönderdiğim belgenin geçerli olmadığını söyledi. "bazı gereksinimler"i karşılamıyormuş. Gereksinimler nedir diye sorduğumda dijital PDF faturası şeklinde olması gerekiyor dedi. Bana eğer bulursam daha sonra gönderebilmem için bir mail gönderdi. Şimdi ben buna geçerli olması için nasıl bir fatura göndermeliyim? Kolu N11 üzerinden bir mağazadan almıştım.

Yolladığınız belgede kolun seri numarası vs yazıyor muydu acaba?

Geri
Yukarı