[İnceleme] Steelseries Arctis 3

Merhaba, 3 aylık araştırma ve düşünce sonucunda Steelseries Arctis 3 adlı kulaklığı alma kararına vardım. 2 günlük kullanımımda yaptığım incelemeyi, artı ve eksi yönlerini anlatmak istedim.

Ulaşım Süreci

n11.com'dan GameEkstra mağazasından satın aldım. 2 günde bana iletildi
MNG Kargo'yu beğenmediğimi hep söylerim :) 2 Günde geldi ama ben gittim aldım. Adresi yanlış girmişler :)

Kutu İçeriği

Kutuyu açınca sizi direkt olarak kulaklık karşılıyor, Kulaklığın altında ise "Aksesuar" kutusu bulunuyor.
Kutunun içinde;
Kulaklığın esas 2 Jaklı kablosu ve tek jak girişleri için dönüştürücü bulunuyor
Steelseries Engine 3 için aktivasyon kodu veriliyor.

Uygulama Yazılımı

Normalde 3.5mm jaklı kulaklıkları için SS Engine yazılımını kullandırtmayan Steelseries bu kulaklığında bize bunu sunuyor. Uygulamayı internet üzerinden onaylattıktan sonra Engine yazılımı haricinde bir yazılım daha yüklüyor. Ardından Arctis 3'ün 7.1 Özelliğini kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Steelseries Engine yazılımının görüntüsü:
ssengine.PNG

Yazılım üzerinden 7.1 açıp,Mikrofonunuzu anlık olarak dinleyip,Bass ve Gürültü kesici ayarlarını yapabiliyorsunuz.

Malzeme Kalitesi
Verdiğim paraya değdiğini düşündüğüm şekilde iyi geldi (bu kadar iyi beklemiyordum) ağır değil, kaliteyi hissedebiliyorsunuz. kulakların üst kısımlarında kumaşa benzeyen bir tasarım var (güzel bir detay olmuş)

Ses Kalitesi
Kulaklığı takar takmaz (7.1 açık değilken bile) bir şarkı açıp eski kulaklığım ile, G230 , karşılaştırdım ve gerçekten ses farkı bariz derecede belli. Şarkıdan gerçekten zevk almaya başladım diyebilirim :)

Mikrofon Kalitesi
Gerçekten bu kadar iyi olmasını beklemiyordum. Sanki yüzlerce lira döküp mikrofon almışım kadar güzel mikrofon. gürültü kesme olayı zaten kendini belli ediyor. arkaplandaki gürültüleri kesinlikle kesiyor. Tek kelimeyle harika :)

Ses Geçirmezliği
Sesi yükseğe aldıktan sonra şarkı dinlerken bile dışarının sesini rahatça kesebiliyor.

7.1 Surround
7.1 Testini Razer Electra V2 ile yaptım, Razer'in abartılı kalitesini geçtiğini söyleyebilirim. Arctis 3'de Steelseries'in kendi üretmiş olduğu 7.1 sistemini kullanıldığını da söylemiş olayım.

Kablo
En çok merak ettiğim konu kablolar idi. Beklentimin üstünde kaliteli bir kablosu var. Sıkıntı yaratacağa benzemiyor.

İncelememi okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Güzel bir inceleme olmuş. Aynı kulaklığı kullanıyorum ve söylediğiniz şeylere katılıyorum. Kulaklık gerçekten güzel. Her ne kadar ağır olmasa da uzun süreli kullanımlarda benim kulaklarımda biraz ağrı yapıyor ama bunu muhtemelen tüm kulak üstü kulaklıklar yapacak o yüzden bu konuda eleştiri yapamam. Kablolar örgü değil örgülü olmasını isterdim ancak kullanılan malzeme kötü değil. Üzerinden kaç sefer koltukla beraber geçtim bir şey olmadı. Fiyatı göz önüne alındığında kesinlikle değerlendirilip alınabilecek bir kulaklık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı