SteelSeries Arctis 5 İnceleme

Hepinize merhabalar,
Yaklaşık 1 yıldır elimde olan Arctis 5 incelemesini yapıcağım. Ürünün fiyatı çok değişken benimki turnuva ödülü olduğu için fiyat değerlendirmesi yapamayacağım. Hemen incelemeye geçelim.

Kısaca kulaklık bize neler sunuyor bunu bir görelim.
40 mm Neodim Sürücüleri ile geliyor kulaklık bize. 20–22000 Hz arasında çalışabiliyor. Kulaklık Hassasiyeti 98 db.
Mikrofon kısmında 100Hz–10000Hz tepkisi. Çift yönlü bir mikrofon. Mikrofon Hassasiyeti -48 db. Gürültü engelleme gibi bir moduda mevcut.
Bunlara ek olarak 7.1 Surrond Sistem ve RGB Aydınlatma'da kulakığın bize sunduğu diğer imkanlar.

Kutuya geçerek devam edelim, kutunun ön ve arkasında kulaklık ile ilgili bilgiler veriliyor. Kutunun arkası ve içindeki dizayn bence çok hoş, şuana kadarki en sevdiğim kutu diyebilirim görsel zevk olarak.
Kutunun içinden kitapçık ve ufak bir kutu daha çıkıyor kulaklığımızda kullanacağımız ürünler. PC kablosu, telefon jak girişi.

369670

Kablosuyla devam edelim inanılmaz uzun bir kablosu var 3m. Kablo konusunda hiç kısmamışlar Allah ne verdiyse koymuşlar diyebiliriz. PC kontrolcüsü üzerinde Game ve Chat olmak üzere 2 mod var sağ doğru çevirirseniz TS, Discord sesleri kalıyor oyunun sesini kısıyor, sol tarafa çevirirseniz TS, Discord sesleri kısılıp oyunun sesi kalıyor. Böylelikle o an için oyunu alta almanıza gerek kalmıyor.

369671

Telefon veya 3,5 mm girişlerde kullanabileceğimiz birde kablo çıkıyor.

369672

Kulaklığımız kafaya çok bir baskı uygulamıyor, sıkma durumu gibi bir durum olmuyor. Deri olmadığı içinde bir aşırı bir terletme durumu olmuyor. Ses kasma konusunda belki diğer kulaklıklar kadar baskı uygulamadığı için çok az bir şekilde bu yüzden geri kalabiliyorsunuz ama bunu çoğu kişi anlayamaz.

369673

Kafa bandı ve kulaklık süngerleri çıkabiliyor. Kafa bandını yıkayabilirsiniz, süngerleride aynı şekilde zarar vermeden temizlemeye özen gösterin derim. Bu şekilde kolay çıkabilen bileşenlerin olması güzel birşey.

369674

Kulaklığın sol tarafında PC bağlantı noktamız ve istenirse 3,5 mm bir kulaklık takıp sesi 2 kulaklıktanda alabiliyoruz. Yanınızda arkadaşınız varsa 2'nizinde sesi alması için güzel bir yöntem. Bunun yanmında ses açma ve mikrofon kapatma tuşumuz var.

369675

Mikrofonu kulaklık üstünden kapattığımız zaman mikrofonun üstündeki ışık size mikrofonunuzun kapalı olduğu gösteriyor bu şekilde bu olayı unutma şansınız yok.

369676

Mikrofon kalitesine gelicek olursak Discord sertifikalı Clearcast çift yönlü mikrofon bizi karşılıyor. Telefon kulaklığını kullanıyorum bir süredir ve masanın üstünde bu şekilde durmasına rağmen seslerimi çok iyi şekilde ilettiğini söyleyebilirim.

369677

Yazılım konusunda Engine 3 programı üzerinden RGB ayarları, equalizer, 7.1, mikrofon hassasiyeti gibi bir çok ayarı kolayca yapabilirsiniz. Bunun yanında oyunlara, programlara görede özelleştirme yapılabiliyor.

369678

369679

Artıları,
Son derece konforlu, terletmeyen sizi daraltmayacak bir kulaklık.
Ses kalitesi ve mikrofon kalitesi üst düzey.
Kontrolcüsü ile discord veya oyun seslerini kısabiliyorsunuz.
Kulaklığın üstündeki jack girişi ile sesi bir kulaklığa daha verebiliyorsunuz.
Kafa bandı ve pad'lerin çıkarılabiliyor olması.
Uzun bir kablo.
Görsellik diyen içinde RGB ekleyebiliriz.

Eksiler,
Sesi kulaklık üstünden kıstığınızda en kısık seste bazen bir dip ses duyulabiliyor.
Çok bir baskı uygulamadığı için, ses kaçırmanız mümkün olabiliyor, bunu çoğu kişi fark edemeyebilir sadece işi bilmek lazım biraz.

Sonuç,
Rahat, ses kasıyım, mikrofonu güzel olsun, birde aydıtlama olsun derseniz kulaklık tam sizlik. 1 sene içinde tek rahatsız eden şey zaman zaman çıkan dip ses bunun dışında memnun olduğumu söylemem lazım.

Buna alternatif olarak kulaklık derseniz Cloud 2 diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Şinasi Ömer öztürk Sanal 7.1 Cloud 2'nin de sanal, sanal 7.1'lerden performans beklemeyin. Stereo performans daha önemli.

@Nowitzer Müzik dinlemeyi seviyorsanız Cloud 2 düşünebilirsiniz. Uzun saatler oyun oynuyorum müzik ses kalitesi de çok önemli değil diyorsanız Arctis 5'e yönelebilirsiniz(Kötü değil ama idare eder). Padler kumaş olduğu için ses kalitesi olarak biraz geri kalıyor fakat konfor konusunda çok iyi.

Şuan sanal 7.1 kulaklıklar kaliteli sürücü olduğu zaman gerçek 7.1'den bir farkı yok hatta daha güzel çok küçük sürücüler olduğu için düşük Hz değerlerinde sorun yaşıyor cloud 2'yi almanızı öneririm.

@Şinasi Ömer öztürk Sanal 7.1 Cloud 2'nin de sanal, sanal 7.1'lerden performans beklemeyin. Stereo performans daha önemli.

@Nowitzer Müzik dinlemeyi seviyorsanız Cloud 2 düşünebilirsiniz. Uzun saatler oyun oynuyorum müzik ses kalitesi de çok önemli değil diyorsanız Arctis 5'e yönelebilirsiniz(Kötü değil ama idare eder). Padler kumaş olduğu için ses kalitesi olarak biraz geri kalıyor fakat konfor konusunda çok iyi.
Peki ya ses kasmak için tercih etmelimiyim?
Cloud 2 ve bu kulaklık arasında kaldım ve bir türlü karar veremedim.
Eski hyperx cloud 2 kullanıcısıyım bozulduğu için buralara düştüm :D bence tercihin cloud 2 den yana olmalı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı