İndirilen dosyayı otomatik olarak C diski yerine D diskine kurmak

Teknocuk

Hectopat
Makaleler
1
Sorum başlıktaki gibi. Sebebi ise eski laptopuma 120GB SSD takıldı ve şuan 80GB doldu. Daha da dolarsa yavaşlayacak biliyorsunuz. Çoğu programın setup dosyasını açınca da otomatik C diskine kurulum başlatıyor. C diski yerine D diskine otomatik kurulum yapmasını ayarlamak mümkün mü?

İleri, ileri yapmak yerine dizin girerek D diski yapmanız gerek. Bazı programlar mecburi olarak C diskine kurulum yapar.

Bazı programlar çalışma mantığı gereği dizinler statik olarak verilebilir, bu yüzden başka diske kurulu yaptırmıyordur. Halihazırda yüklü olan bir programı kaldır-yükle yaparak D diskine taşıyın.

Bazı programlar çalışma mantığı gereği dizinler statik olarak verilebilir, bu yüzden başka diske kurulu yaptırmıyordur. Halihazırda yüklü olan bir programı kaldır-yükle yaparak D diskine taşıyın.
Galiba buldum nasıl yapacağımı. Windows 10'un ayarlar uygulamasına program kaldırmak için girdim ve depolama bölümünde yeni içeriğin nereye kaydedileceğini değiştir diye bir bölüm buldum. Hepsini D diski olarak ayarlıyorum. Eğer işe yararsa yazacağım.
İşe yaramadı. Herhalde setup aşamasında nereye kurulsun diye sormayan uygulamalar C diskine kurmakta kararlı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı