İndirilenler bölümü silinirse ne olur?

Tek7HackDedi

Kilopat
Makaleler
4
İndirilenler bölümünü silsem bir şey olur mu? Mesela indirilenler bölümünde GeForce Now var, ben bu GeForce Now'ı indirilenler bölümünden silersem komple mi silinir?

Tahminen orada çoğunlukla kurulum dosyaları falan vardır. Geforce Now tek bir uygulama şeklindeyse ki öyledir, tahminen kurulum dosyasıdır. Dosyalarınızı kontrol edin. Oradaki Geforce Now'u silerseniz, Geforce Now silinmez bilgisayarınızda kurulu olduğu için.

İndirilenler klasörüne önemli bir dosya vb. atmadıysanız veya program kurmadıysanız sorun olmaz.

Size önerim masaüstünü boşaltıp tarayıcı ayarlarınızdan "her indirme yapıldığında indirilecek yeri sor" seçeneğini işaretlemeniz olacaktır. Bir indirme yapıp konumunu masaüstü olarak seçebilirsiniz. Konum, değiştirmediğiniz sürece aynı kalacaktır.

İndirdiğiniz dosya ile işiniz bitince silerseniz sorun kalmaz. Ayrıca farklı dosyalar için farklı konumlara da indirme yapabilirsiniz. Böylece taşıma sorununuz ortadan kalkar, bilgisayarınız rahatlar.

Not: Bir programın kısayolunu veya kurulum dosyasını silerseniz programa bir şey olmaz.

İndirilenler bölümünü silsem bir şey olur mu? Mesela indirilenler bölümünde GeForce Now var, ben bu GeForce Now'ı indirilenler bölümünden silersem komple mi silinir?
Bir şey olmaz. GeForce Now gibi uygulamalar Program Files veya Program Files (x86) dizinine kurulur. İndirilenler bölümünde tarayıcıdan indirdiğiniz jpg, png, mp4, setup dosyaları ne varsa artık onlar bulunur. Tabi indirirken indireceği klasörü değiştirmiyor iseniz. Şahsen ben yine de emin olmak için 3 ayda bir indirilenler klasörünü kontrol ederek temizliyorum.

Geri
Yukarı