Çözüldü İndirilenler klasörünü yeniden yüklemenin yolu var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XyNON

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İndirilenler klasörünü yanlışlıkla sildim. Geri dönüşüm kutusunundan da geri yüklemeye çalışırken oradanda sildim. Geri yüklemenin bir yolu var mı?

Çözüm
Çözümü buldum, aslında Microsoft Communıty'yede sordum. Bana alttaki verdikleri kodları not defterine yapıştır ardında dosyanın ismini download.bat olarak değiştirmemi önerdiler bende yaptım ve indirilenler klasörüm geri geldi (tabii ki içindekiler hariç😁).

Kod:
@echo off

:: Created by: Shawn Brink - Tenforum

taskkill /f /im explorer.exe

timeout /t 2 /nobreak >nul

if not exist "%UserProfile%\Downloads" mkdir "%UserProfile%\Downloads"

reg add "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders" /v "{374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}" /t REG_SZ /d "C:\Users\%USERNAME%\Downloads" /f

reg add "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders" /v "{374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}" /t REG_EXPAND_SZ /d %%USERPROFILE%%"\Downloads" /f

reg add "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders" /v "{7D83EE9B-2244-4E70-B1F5-5393042AF1E4}" /t REG_EXPAND_SZ /d %%USERPROFILE%%"\Downloads" /f

attrib +r -s -h "%USERPROFILE%\Downloads" /S /D

timeout /t 1 /nobreak >nul

start explorer.exe
Bir dosya yükle internetten. Belki geri gelir. Ama İndirilenler klasöründeki dosyaları mı sildin yoksa kökten klasörü mü sildin o önemli. Eğer klasör gittiyse dediğimi yap yoksa maalesef indirilen dosyalar Allah'a emanet artık.

Bir dosya yükle internetten. Belki geri gelir. Ama indirilenler klasöründeki dosyaları mı sildin yoksa kökten klasörü mü sildin o önemli. Eğer klasör gittiyse dediğimi yap yoksa maalesef indirilen dosyalar Allah'a emanet artık.

Sanırım kökten sildim😁

Şu anda bir fotoğraf indiriyorum ama galeri klasörüne kaydediyor.

Son düzenleme:
Buyrun.

Peki dosya kurtarma uygulamalarından yardım alsam geri yükleyebilir miyim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-01 221458.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-01 221458.png
    150,9 KB · Görüntüleme: 20
Çözümü buldum, aslında Microsoft Communıty'yede sordum. Bana alttaki verdikleri kodları not defterine yapıştır ardında dosyanın ismini download.bat olarak değiştirmemi önerdiler bende yaptım ve indirilenler klasörüm geri geldi (tabii ki içindekiler hariç😁).

Kod:
@echo off

:: Created by: Shawn Brink - Tenforum

taskkill /f /im explorer.exe

timeout /t 2 /nobreak >nul

if not exist "%UserProfile%\Downloads" mkdir "%UserProfile%\Downloads"

reg add "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders" /v "{374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}" /t REG_SZ /d "C:\Users\%USERNAME%\Downloads" /f

reg add "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders" /v "{374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}" /t REG_EXPAND_SZ /d %%USERPROFILE%%"\Downloads" /f

reg add "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders" /v "{7D83EE9B-2244-4E70-B1F5-5393042AF1E4}" /t REG_EXPAND_SZ /d %%USERPROFILE%%"\Downloads" /f

attrib +r -s -h "%USERPROFILE%\Downloads" /S /D

timeout /t 1 /nobreak >nul

start explorer.exe

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sanırım kökten sildim😁

Şu anda bir fotoğraf indiriyorum ama galeri klasörüne kaydediyor.

Tarayıcının varsayılan kaydetme konumunu değiştirin.

Buyurun.

Peki dosya kurtarma uygulamalarından yardım alsam geri yükleyebilir miyim?

Disk recovery programları geri getirebilir, çok yazıp silme işlemi, güncelleme, defrag vs. yapmadıysanız.

Geri
Yukarı