İndirim aldatmacasına neden kimse bir şey demiyor?

Doğrudur, her ne kadar modern dünyanın baş sorunlarından birisi olsa dahi sorumlusu ben olmadığımdan mütevellit bu durumun sorumluluğunu almam fakat alıcısı olacağım şeylerin göz göre göre kandırmacaya dönüştüğü noktada itiraz etme hakkı duyabilirim.
Sizlik bir şey yok.

Genelleme yaptım.

Size de çoğu zaman sanal bir aldatmaca platformundayız gibi gelmiyor mu? Adını vermeyeceğim mağazaların fakat devamlı olarak kitaplarda %30-40-50 vs. indirim olduğunu iddia eden siteler ile diğer sitelerin fiyatları arasında hep bir 3-4 TL oynama oluyor. Her ay belirli konularda indirim olduğu söylenip fiyatlar hiç büyük bir oranda azalmıyor. Bir de tabii şu etiket fiyatı aldatmacası ve üstü çizilip aa! daha ucuzmuş böylesi dedirtme politikası var tabii. İnsanlar neden isyan etmiyor?
Serbest piyasa. Bilinçli alıcıları etkilemez.

Trendyol'da ilgilendiğim ürünlerin indirimden 1 gün önce bazı satılan eşyaların teknolojik aletin stok durumu bitmiş olarak gösterip. İndirim günü ise aynı fiyattan indirimli satıldığını görmüştüm aslında indirim değil bindirim :) bir fark yoktu. Bilinçli alıcı yemez zaten.

Geri
Yukarı