İndirimlerde beklenecek 2K monitör önerisi

Bütçe
6000

2K için en iyi FP Monitörler​

• DELL S2721DGFA FASTIPS ✔️ HDR ✔️PIVOT✔️
  • MSI OPTIX G273QF FASTIPS ✔️ HDR ❌PIVOT ❌ (Pivot olan modeli de var)
  • GIGABYTE M27Q FASTIPS ✔️ HDR✔️ PIVOT✔️
HDR özellikleri çok gelişmiş değil, bundan dolayı benim için çok büyük bir önemi yok. Şahsen M27Q modelini geçenlerde ucuza bulduğum için satın aldım memnunum...
Hocam aralarında ghostingi en az renk doğruluğu en iyi model hangisi sizce? Pivot olmasının bir artısı yok benim açımdan.

Hocam aralarında ghostingi en az renk doğruluğu en iyi model hangisi sizce? Pivot olmasının bir artısı yok benim açımdan.
Genel olarak 3 monitörde panel olarak birbirine denk yani 3'ü de üzmez. Testlerde resim kalitesi olarak gigabyte ve msi modeli dell'e göre birazcık daha iyi gözüküyor. Renk doğruluğu bakımından gigabyte>=msi>dell. Kalibrasyon sonrası değerleri genel olarak yakın...

MSI olan model epey sevilen bir monitör ve bu kategoride top modellerden biri.İnternette sadece monitör testleri yapan yabancı kanallar var onlarında epey beğendiği bir monitör. Senin isteklerine bakarak tahminimce MSI veya Gigabyte olan model sana uyacaktır.

Olmaz. 2K'da çuvallar.
Bende öyle düşünüyorum. Yeni oyunlardan zaten performans beklentim yok ama mevcut oyunlarda dahi 2k da fps alabileceğimi düşünmüyorum. 2k monitör ekran kartı değişimini mecbur kılacak erken tarihe çekecek gibi...
1-Düşük fps de 165hz in akıcılığından faydalanamam mı ?
2- FHD ye çeksem pixel pixel Anadolu mu olur 27' ?

Genel olarak 3 monitörde panel olarak birbirine denk yani 3'ü de üzmez. Testlerde resim kalitesi olarak gigabyte ve msi modeli dell'e göre birazcık daha iyi gözüküyor. Renk doğruluğu bakımından gigabyte>=msi>dell. Kalibrasyon sonrası değerleri genel olarak yakın...

MSI olan model epey sevilen bir monitör ve bu kategoride top modellerden biri.İnternette sadece monitör testleri yapan yabancı kanallar var onlarında epey beğendiği bir monitör. Senin isteklerine bakarak tahminimce MSI veya Gigabyte olan model sana uyacaktır.
MSI sizce bu fiyatlara düşer mi?

Yurtdışı fiyatı olarak düşer gibi duruyor ama ülkede de pek stoğu yok gibi.

Geri
Yukarı