İndirimli Hazır Sistem Önerisi

Hafif bir gönderme yapmışsın hissettim :))

Hz monitörün tazeleme hızıdır, yani saniyede gösterebildiği kare sayısıdır. Yani şöyle düşün Cs atıyorsun adam mid kapıdan geçiyor onu 60 kere mi görmek daha işine yarar 144 kere mi ? Hangisinde daha net görebilirsin ? Bu sözle ifade edilebilecek birşey değil 60hz ve 144hz arasındaki farkı canlı olarak görmende fayda var, şöyle kısa bir video bırakayım şuraya;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ha ayrıca şöyle bir durum var eğer oynadığın oyunda 144 FPS almıyorsan 144Hz almanı önermem çünkü 144Hz'in farkını anlayamassın eğer 60-70-100 arası fps değerleri alıyorsan kesinlikle 144'e o kadar para baymana gerek yok, ama ileri dönük olsun diyorsan 144hz tercih edebilirsin.
Ben olsam 75 alıcağıma 144 alırdım arada çok bir fiyat farkı yok ztn almışken iyisini alayım.
İşte bu yüzden 144 Hz diye milimetrik farklara 400 500 tl fazladan vermeyi gereksiz buluyorum.İkisinide denemiş olarak söylemeliyimki oynadığın oyunu slow motionda oynamıyorsan arada fark yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı