İndirimli Hazır Sistem Önerisi

Caucasian

Decapat
tutarı 4.833 TL)

Herkese merhaba.
Son zamanlarda İtopya, Sinerji, Teknobiyotik ve Incehesap'ın da aralarında bulunduğu birçok firmanın başlattığı indirim kampanyaları çok kafamı karıştırdı.
Sizce hangisini almalıyım?
(Not: Itopya'dan ürün koymadım. Çünkü diğerlerine göre fiyatları pahalı buldum)

Son düzenleyen: Moderatör:
tutarı 4.833 TL)

Herkese merhaba.
Son zamanlarda İtopya, Sinerji, Teknobiyotik ve Incehesap'ın da aralarında bulunduğu birçok firmanın başlattığı indirim kampanyaları çok kafamı karıştırdı.
Sizce hangisini almalıyım?
(Not: Itopya'dan ürün koymadım. Çünkü diğerlerine göre fiyatları pahalı buldum)
Teknobiyotikte bulunan sistemin anakartını B450-PLUS ile değiştirirsen daha ileriye dönük bir sistem olur ve bu sistemi tavsiye ederim.Sinerji ve İncehesap gereksiz pahalı gibi duruyor.

Teknobiyotikte bulunan sistemin anakartını B450-PLUS ile değiştirirsen daha ileriye dönük bir sistem olur ve bu sistemi tavsiye ederim.Sinerji ve İncehesap gereksiz pahalı gibi duruyor.

Çok teşekkür ederim, ben de öyle düşünmüştüm.
Buna ek olarak monitor tavsiyeniz var mı? ☺

Toplam da 6.000 TL ayırdım bütçe.
144Hz almak gerekli midir?
Yayıncı filan değilim. Keyif için almak istiyorum. Yoksa 75Hz iyi midir?
E-sporcu veya yayıncı değilsen 144 Hz bana göre gereksiz.Ama herkesin kişisel tercihi farklı.
Eğer 144 Hz diyorsan şunu öneririm.Tam anlamıyla F/P ürünü.
Gamepower GPR24C144 23.6'' 144Hz 1ms FreeSync Curved Gaming Monitör | Gamepower | 144Hz 144hz yenileme hızı ve 1ms tepkime süresi ile 24'' oyuncu monitörü Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da
Eğer 75 Hz diyorsan şunu öneririm aynısı bendede var memnunum.
AOC G2260VWQ6 21.5" 75 Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) Full HD Fiyatı
Bu arada teknobiyotiğe karşı bir güven problemin olmasın ben de birkaç alışveriş yaptım ve sorunsuz şekilde elime ulaştı.

144hz bir başka dostum kesinlikle 144hz al bende kendi başına oyun oynayan biriyim e-sporla falan işim yok ama 144hz gerçekten çok etki ediyor.

Dediğim gibi tercih meselesi.Bu arada arkadaşa 144 Hz in etkisinide anlatırsan daha çok yardımcı olursun tabi biliyorsan.
Hafif bir gönderme yapmışsın hissettim :))

144hz bir başka dostum kesinlikle 144hz al bende kendi başına oyun oynayan biriyim e-sporla falan işim yok ama 144hz gerçekten çok etki ediyor.
Hz monitörün tazeleme hızıdır, yani saniyede gösterebildiği kare sayısıdır. Yani şöyle düşün Cs atıyorsun adam mid kapıdan geçiyor onu 60 kere mi görmek daha işine yarar 144 kere mi ? Hangisinde daha net görebilirsin ? Bu sözle ifade edilebilecek birşey değil 60hz ve 144hz arasındaki farkı canlı olarak görmende fayda var, şöyle kısa bir video bırakayım şuraya;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ha ayrıca şöyle bir durum var eğer oynadığın oyunda 144 FPS almıyorsan 144Hz almanı önermem çünkü 144Hz'in farkını anlayamassın eğer 60-70-100 arası fps değerleri alıyorsan kesinlikle 144'e o kadar para baymana gerek yok, ama ileri dönük olsun diyorsan 144hz tercih edebilirsin.
Ben olsam 75 alıcağıma 144 alırdım arada çok bir fiyat farkı yok ztn almışken iyisini alayım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı