İndirme hızı 50 KB'a düşüyor

notcfn

Picopat
Merhaba arkadaşlar. Bizim buradaki internet Netspeed 75Mbps internet paketi, 8 Mbps upload. Telefonumda ve diğer bilgisayarlarda internet 80 Mbps'ye bile çıkarken bende indirme hızı 50 KB, hem de bütün sitelerde(OneDrive, MediaFire, Google Drive da dahil). Ayrıca sayfaların yüklenme hızı da çok yavaş. Telefonumda sayfalar hemen yüklenirken, bilgisayarda Google'da arama yaptığımda bile 4-5 saniyeye kadar uzuyor. Bu sorun daha dün başladı. Öğle saatlerinde hızım 3 MB falanken birden bir şey oldu ve hızım çok düştü. Sebebi nedir? Ve nasıl çözebilirim?

Not: Wi-Fi alıcım Tenda u6.

Merhaba arkadaşlar. Bizim buradaki internet Netspeed 75Mbps internet paketi, 8 Mbps upload. Telefonumda ve diğer bilgisayarlarda internet 80 Mbps'ye bile çıkarken bende indirme hızı 50 KB, hem de bütün sitelerde(OneDrive, MediaFire, Google Drive da dahil). Ayrıca sayfaların yüklenme hızı da çok yavaş. Telefonumda sayfalar hemen yüklenirken, bilgisayarda Google'da arama yaptığımda bile 4-5 saniyeye kadar uzuyor. Bu sorun daha dün başladı. Öğle saatlerinde hızım 3 MB falanken birden bir şey oldu ve hızım çok düştü. Sebebi nedir? Ve nasıl çözebilirim?

Not: Wi-Fi alıcım Tenda u6.
Driver güncelleyin.

Modem yakindaysa ethernet takin. Uzaksa da takin.
Modem yakında zaten. Ethernet takmayı zaten düşünmüştük daha önce, ortalıkta kablo olmasın diye istemedik.

Modeminizi kapatıp açabilir Wi-Fi kanalınızı değiştirebilirsiniz.
Modemle alakası yok, zaten diğer bilgisayarlarda ve telefonlarda internet çok hızlı. Bir tek bende yavaş.

Bir şey yapmışsın ki driver bozulmuş. Eski drivera dönüp, hızı stabilize edebilirsiniz.
Gerçekten hiçbir şey yapmadım. Eski driverı kullanıyorken hız birden 50 kb'a düşüverdi. Sonra Tenda'nın sitesinden indirdim kurdum. Yine değişmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı