İndirme hızı düşük fakat internet hızlı

gud

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, karşılaştığım bir sorun var. İnternet hızım yüksek rahat rahat saatlerce 1080p 60 FPS video izleyebiliyorum ama oyunlarda pingim genellikle düşük olsa da bazen çıkabiliyor fakat sorun bu değil. Evde tek internete bağlı bilgisayar ve tek cihaz ben olmama rağmen Opera GX Chrome Firefox gibi tarayıcılardan bir şey indirmeye çalışınca en fazla 1 MB hıza ulaşıyor. Bazen 100 KB kadar iniyor bu işlemi telefonumda yapınca önceden hızlı indiriyordu, fakat şimdi de telefonumda Max 5 MB kadar ulaşıyor.

Sizce bunun sorunu nedir? Babam Türk Telekom da çalıştığı için internete para ödemiyoruz ve herhangi bir kota vs de bulunmuyor. Sınırsız ve hızlı bir internet kullanıyorum, modeme tamamen reset attım ve internette bu sorun hakkında bir şeyler araştırdım fakat bulamadım. Acaba yardımcı olabilecek birileri var mı?
site de herhangi bir indirme limiti yok ve kullandığım tarayıcıda da herhangi bir kısıtlama yok genel olarak her saat yaşadığım bir durum

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    5,6 KB · Görüntüleme: 67
  • 4.PNG
    4.PNG
    1,2 KB · Görüntüleme: 71
  • 5.PNG
    5.PNG
    39,5 KB · Görüntüleme: 71
  • 6.PNG
    6.PNG
    15,3 KB · Görüntüleme: 74
Merhaba, karşılaştığım bir sorun var. İnternet hızım yüksek rahat rahat saatlerce 1080p 60 FPS video izleyebiliyorum ama oyunlarda pingim genellikle düşük olsa da bazen çıkabiliyor fakat sorun bu değil. Evde tek internete bağlı bilgisayar ve tek cihaz ben olmama rağmen Opera GX Chrome Firefox gibi tarayıcılardan bir şey indirmeye çalışınca en fazla 1 MB hıza ulaşıyor. Bazen 100 KB kadar iniyor bu işlemi telefonumda yapınca önceden hızlı indiriyordu, fakat şimdi de telefonumda Max 5 MB kadar ulaşıyor.

Sizce bunun sorunu nedir? Babam Türk Telekom da çalıştığı için internete para ödemiyoruz ve herhangi bir kota vs de bulunmuyor. Sınırsız ve hızlı bir internet kullanıyorum, modeme tamamen reset attım ve internette bu sorun hakkında bir şeyler araştırdım fakat bulamadım. Acaba yardımcı olabilecek birileri var mı?
Site de herhangi bir indirme limiti yok ve kullandığım tarayıcıda da herhangi bir kısıtlama yok genel olarak her saat yaşadığım bir durum.

TT Max 1mb/s veriyor bende.

Site de herhangi bir indirme limiti yok ve kullandığım tarayıcıda da herhangi bir kısıtlama yok genel olarak her saat yaşadığım bir durum

İndirdiğiniz sunucuya göre değişkenlik gösterir indirme hızı. Steamdan ve Epic Games'ten indirme yaparken test edebilir misiniz? Özellikle Steam indirme hızının neredeyse %95'ini veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı