İndirme hızı sitelerde düşüyor

Burakilkay

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Size çok ilginç bir sorundan bahsetmek istiyorum. Chrome, Microsoft Edge ve Opera GX üzerinde denedim. Sonuç aynı. Google Drive, Steam gibi yerlerden indirme yaptığım zaman hızım 2 MB'a kadar çıkıyor sorunsuz iniyor, ancak mega veya RAR, TreeSize gibi uygulamaların kendi sitesinden indirirsem Max 300 KB görüyor ve bu hız zamanla azalıp 12 KB'a kadar düşüp duruyor. Telefondan denediğimde de sorun aynı. Çözümü nedir?

Bu tür siteler çok fazla aygıta yayın yaptıklarından dolayı diğer sitelere ve uygulamara oranla daha düşük indirme hızları sağlar. Genelinde ücret ödeyerek bir paket satın alırsan tarafına öncelik sağlanarak daha hızlı indirmeni sağlayabilirler. Yani konu senin internetinin ne kadar indirdiği ile ilgili değil, onların sana ne kadar yüklediğidir.

Bu tür siteler çok fazla aygıta yayın yaptıklarından dolayı diğer sitelere ve uygulamara oranla daha düşük indirme hızları sağlar. Genelinde ücret ödeyerek bir paket satın alırsan tarafına öncelik sağlanarak daha hızlı indirmeni sağlayabilirler. Yani konu senin internetinin ne kadar indirdiği ile ilgili değil, onların sana ne kadar yüklediğidir.

Hocam aynı siteler ve linkleri telefon interneti ile denedim saniyesinde indi. Wi-Fi ile sorun oluyor. Anladığım kadarıyla ISS ile alakalı problem ama sorunu anlamadım.

Hocam herhangi bir premium planım yok ancak maksimum hızlarda indirme yapabiliyorum. Sadece IP başına indirmeler sınırlı. Şöyle bir şey var ki hani bu indirme hızlarını bu kadar sınırlayacaklarsa bu işe girmesinler bile. Açıkçası size katılmıyorum.

Turbobit mega gibi sitelerden indirme yaparken premium paket alınca indirme hızınız daha yüksek bir şekilde indireceğiniz yazıyor. Ben şu an sorunsuz maksimum verimle indiriyorum ancak farklı bilgisayarlarda indirme yaparken birinde maksimum verimde birinde de dediği gibi düşük kb ile iniyordu.

Aynı dosyayı Internet Download Manager, telefonda Opera ve PC'de Opera olarak farklı şekillerde denedim. Sadece Internet Download Manager da düzgün hız aldım. Eskiden böyle bir sorun yoktu çözemedim. Hala yardım bekliyorum.

Hocam herhangi bir premium planım yok ancak maksimum hızlarda indirme yapabiliyorum. Sadece IP başına indirmeler sınırlı. Şöyle bir şey var ki hani bu indirme hızlarını bu kadar sınırlayacaklarsa bu işe girmesinler bile. Açıkçası size katılmıyorum.
Bu tarz bulut uygulamalarını artık kullanmıyorum zaten. Ama önceden çalıştığım bir şirkette internet hızımızın 1000/1000 olması ve ip adreslerimizin belli aralıklarla değişmesine rağmen kısıtlı indirme hızları sunuluyordu. Fakat haklı olabilirsiniz belkide yanlış yaptığım bir şey vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı