İndirme hızı düşüyor

nrkn

Decapat
Daha fazla  
İnternet hızım 7-8 MB'dan 1-2 MB düştü modemi resetledim vs. bir türlü düzelmedi. Ne yapmam lazım?

İnternet hızım 7-8 MB'dan 1-2 MB düştü modemi resetledim vs. bir türlü düzelmedi. Ne yapmam lazım?

Eğer modeme normal internet değerin gelmiyorsa ki 7-8 MB dediğine göre 70-80 ve üstü mbps civarları olması lazım. Sana bu değer 12-24 olarak geliyor olabilir. Ev halkının da kullanmasıyla düşme yaşanır. Öncelikle modem arayüzünden DSL kısmını atarsan yardımcı oluruz.

Normalde ki indirme hızım bu:
Ekran Görüntüsü (27).png

Bu da şimdiki hali:
Ekran Görüntüsü (31).png

İnternet sağlayıcın nedir? Son zamanlarda bana da aynı şey oluyor. 100-20 Mbps internetim var
İndirme hızım düşüyor.

Modem ASUS AC51 Türk Telekom.

Eğer modeme normal internet değerin gelmiyorsa ki 7-8 MB dediğine göre 70-80 ve üstü mbps civarları olması lazım. Sana bu değer 12-24 olarak geliyor olabilir. Ev halkının da kullanmasıyla düşme yaşanır. Öncelikle modem arayüzünden DSL kısmını atarsan yardımcı oluruz.
Ekran Görüntüsü (32).png

İnternetten kaynaklı olabilir evde başka birileri internetten yüklü miktarda dosya indiriyor olabilir.

Yok reis interneti benden başka indirme yapan yok.

Kararlılık ayarını 9 yaptım yine aynı 15 18 vs. denedim ama bir işe yaramıyor.

Modem güncelleme veya ayar değişikliği elekrik kesintisi gibi durumlardan modem etkilenmiş olabilir. Ayrıca arayüz farklı manuel ayarlama yeri değil de sabit olan DSL arayüzünden bahsettim. Onun dışında bu durum sadece Steam da var ise internetle alakası yoktur. Steam varsayılan ayarlar yapıp tekrar dene.

Modem güncelleme veya ayar değişikliği elekrik kesintisi gibi durumlardan modem etkilenmiş olabilir. Ayrıca arayüz farklı manuel ayarlama yeri değil de sabit olan DSL arayüzünden bahsettim. Onun dışında bu durum sadece Steam da var ise internetle alakası yoktur. Steam varsayılan ayarlar yapıp tekrar dene.

Arayuz modemden modeme desigiyor Başka DSL yeri var mı bilmiyorum. Sadece Steam değil genel olarak böyle sadece göstermek istedim. Bazı kişiler MB Mb olayını anlatıp duruyor o yüzden attim.

Arayuz modemden modeme desigiyor Başka DSL yeri var mı bilmiyorum. Sadece Steam değil genel olarak böyle sadece göstermek istedim. Bazı kişiler MB MB olayını anlatıp duruyor o yüzden attim.

Aynen dediğim gibi. Arayüzden de pek anlaşılmadığı için hiç vakit kaybetmeden operator ile konuşun. Türk Telekom zaten altyapıyla da bizzat ilgilendiği için problem olmayacaktır.

Aynen dediğim gibi. Arayüzden de pek anlaşılmadığı için hiç vakit kaybetmeden operator ile konuşun. Türk Telekom zaten altyapıyla da bizzat ilgilendiği için problem olmayacaktır.

Konuştuk onlarlalada normal gözüküyor dediler. Farklı bir sunucu mu ne ona geçirelim dediler ama bir ise yaramadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı