Steam İndirme hızı sürekli düşüyor

Meh_met

Hectopat
TurkNet kullanıyorum ve 100 Mbps hızında internetim var. Önceden her şey normaldi oyun indirmek istediğimde ortalama 10-11 Mbps hızda oyunlarımı indiriyordum ancak son 2-3 aydır oyun indirirken 11 Mbps hızlara çıkıyor 10 saniye falan öyle sürüyor ve sonra bir anda düşmeye başlıyor. İndirme sırasında aldığım SS'ler ekte. Bu problem oyun fark etmiyor. Problem senin internetinle alakalı diyebilirsiniz ama Epic Games üzerinden çok daha fazla oyun indiriyorum ancak oyunlar Full en üst değerlerde yükleniyor 10 Mbps hız altına inmiyor. Steam indirme önbelleğini temizledim, Steam'i silip yükledim ama çözümünü bulamadım gerçekten. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-01-17 213540.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-17 213540.png
    285 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran görüntüsü 2023-01-17 213642.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-17 213642.png
    275,6 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran görüntüsü 2023-01-17 213712.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-17 213712.png
    281 KB · Görüntüleme: 30
Belki de Steam'in bağlandığı sunucu yük altındadır ondan düşürüyordur, farklı sunucu da deneyin.

1673985702744.png

Yanlış bilgi
TurkNet kullanıyorum ve 100 Mbps hızında internetim var. Önceden her şey normaldi oyun indirmek istediğimde ortalama 10-11 Mbps hızda oyunlarımı indiriyordum ancak son 2-3 aydır oyun indirirken 11 Mbps hızlara çıkıyor 10 saniye falan öyle sürüyor ve sonra bir anda düşmeye başlıyor. İndirme sırasında aldığım SS'ler ekte. Bu problem oyun fark etmiyor. Problem senin internetinle alakalı diyebilirsiniz ama Epic Games üzerinden çok daha fazla oyun indiriyorum ancak oyunlar Full en üst değerlerde yükleniyor 10 Mbps hız altına inmiyor. Steam indirme önbelleğini temizledim, Steam'i silip yükledim ama çözümünü bulamadım gerçekten. Yardımcı olursanız sevinirim.
Evde kaç kişi olduğunuz ve internete bağlanan kişilerin neler yaptığı da etkiler.
Ayriyetten oyunları Mbps ile değil MB/S olarak indirirsiniz. Saniyede kaç MB indirdiğinizi ölçmek için örnek: 100Mbps internet/10=10MB/s

Görev yöneticisini açınız ve ayrıntılar bölümüne girip Steam'i bulunuz, ondan sonra en çok bilgisayardan yiyen Steam'e sağ click yapıp işlem önceliğini en yükseğe çekiniz.

Evde kaç kişi olduğunuz ve internete bağlanan kişilerin neler yaptığı da etkiler.
Ayrıyeten oyunları Mbps ile değil MB/S olarak indirirsiniz. Saniyede kaç MB indirdiğinizi ölçmek için örnek: 100Mbps internet/10=10MB/s

/10 değil
/8 olacak
Yani 12.5mb/s indirmesi gerek.

Hocam soruna bir çözüm buldunuz mu bende de aynı fiber internetle 0 düşüyor çıldıracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı