İndirme Hızım Düştü

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar TTNET fiber internet kullanıyorum ve yanılmıyorsam 24 megabitlik bir paket kullanıyorum. 2 ay oldu fiber bağlantıya geçeli, ilk ay her şey çok iyiydi. İndirme hızım torrentte veya IDM programında 2.5 MB/s civarlarındaydı ve bu bana yetiyordu çünkü eskiden 800 KB/s ile 1.0 MB/s arasındaydı açıkçası beni az da olsa rahatlatmış ve tatmin etmişti. Fakat son 2-3 gündür indirmelerimdeki hız 1.0 MB/s bile zor oluyor. Aşırı düştü sizce neden olmuş olabilir? Bunu tetikleyen bir durum mu var?

Edit: Bağlantım kablolu bağlantı. Modeme çok yakınım ayağımın altında hemen, bilgisayarada bir okadar yakın. Kablo gayet kaliteli ve sağlam ezilme bükülmede yok.

Son düzenleme:
Tarifenizi kontrol edebilir misiniz? Çünkü bazı tarifeler belli ay süresince dedikleri hızları veriyorlar. Daha sonra hızları düşürülüyor.

Torrentlerde indirme hızları değişebiliyor. Steam'den veya Speedtest sitesinden test eder misiniz lütfen?
Niye kızgın işareti bıraktın? Bırak TTNET'i ya bin pişmandım TTNET'de söyledikleri hızı veremiyolar. Aga TurkNet'deyim şu anki indirme hızım 80 Mbps, upload 25 Mbps. TTNET verebilsin bakalım hadi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye kızgın işareti bıraktın? Bırak TTNET'i ya bin pişmandım TTNET'de söyledikleri hızı veremiyolar. Aga TurkNet'deyim şu anki indirme hızım 80 Mbps, upload 25 Mbps. TTNET verebilsin bakalım hadi?
Dostum olay senin TürkNet'ten aldığın hizmet değil arkadaşın yaşadığı problemi çözümlemek. Eğer arkadaşın cayma bedeli faturasını karşılayacaksanız geçsin. Oradan 1 ay kazanmak için reklam yapmaya benzemez bu işler. Ben de TürkNet kullanıcısıyım ama sorun konusunda ISS önerisi yapmanız saçma olmuş. Konuya dönecek olursak hız testi yaptığınızda 24 megabit hız alabiliyor musunuz bu önemli.

Hız testi yaparken paralel olarak görev yöneticisinden de ağ tüketimini kontrol edin. Belki Windows güncelleştirme yapıyor olabilir. Ya da "teslim en iyileştirme" özelliği sürekli devreye girip ağı sömürüyor olabilir. Bir sorun bulamazsanız Ttneti arayıp çemkirin. Siz uğraşmayın onlar uğraşsınlar. Tonla para veriyonuz servis göndersinler. Hakketen tonla para veriyonuz he. Enayi gibi veriyonuz demi hizmet de yok. Valla superonline a veriyorum ben o parayı. Enayi gibi veriyom ama 2 sene oldu daha bi kere kopmadı, düşmedi, ping bile girmedi. Bi aksilik olsa da arayıp çemkirsem diyorum ama yok olmuyor. Hatta paket 24 mbit ama onlar 27 veriyor. Upload da 10 falan. Ttnet zamanlarımdaki gibi çemkirmeyi özledim. Superonline ın kötü tarafı da bu işte. Tabi her yerin altyapısı da farklı o da ayrı mesele.

Yeni konular

Geri
Yukarı