Çözüldü İndirme hızım yüksek olmasına rağmen uygulama yavaş iniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emiruzun4848

Kilopat
Daha fazla  
Hız testinde 15 MB gösterirken neden uygulama 2 MB'ta iniyor üstüne uygulamayı indirirken YouTube'dan video izleyemiyorum düzgün bunun çözümü var mı?

1638635814374.png

1638635841142.png

Epic Games'ten indiriyorum bu arada.

Çözüm
Hocam orada yazan değeri 10'a bölmeniz gerek.

100Mbps internetiniz varsa saniyede 10Mb, 25Mbps internetiniz varsa saniyede 2,5Mb.
Sizde şuanda 15Mbps gösteriyor yani 1,5Mb saniyede indirir. Epicte'de 2'yi geçememesinin nedeni zaten siz doğal Mbps almanız.

Attığınız 1. resimde Download Speed: 1,81Mb/s demiş yani 18Mbps ye bedel. Herhangi bir sorun yok. Eğer internetiniz olması gereken Mbps'si bu değerse.

100Mbps internetiniz varsa saniyede 10Mb, 25Mbps internetiniz varsa saniyede 2,5Mb.
Sizde şuanda 15Mbps gösteriyor yani 1,5Mb saniyede indirir. Epicte'de 2'yi geçememesinin nedeni zaten siz doğal Mbps almanız.

Attığınız 1. resimde Download Speed: 1,81Mb/s demiş yani 18Mbps ye bedel. Herhangi bir sorun yok. Eğer internetiniz olması gereken Mbps'si bu değerse.

Çözüm
Epic Games indirme hızını yanlış gösteriyor muhtemelen. Çünkü indirmenin biteceği süre tam 15 Mbps indirme hızına denk geliyor. İndirme hızını görev yöneticisinden kontrol edin.

İndirme hızınıza şimdi baktım, ortada bir sorun gözükmüyor. 👍

100Mbps internetiniz varsa saniyede 10 MB, 25Mbps internetiniz varsa saniyede 2, 5MB.
Sizde şu anda 15Mbps gösteriyor yani 1, 5MB saniyede indirir. Epicte'de 2'yi geçememesinin nedeni zaten siz doğal Mbps almanız.

Attığınız 1. resimde Download Speed: 1,81Mb/s demiş yani 18Mbps'ye bedel. Herhangi bir sorun yok. Eğer internetiniz olması gereken Mbps'si bu değerse.

Kısmen doğru. Aslında altyapı kötülüğünden kaynaklı Türkiye'nin. Güzel mantık yürütmüşsünüz ama. Bende 100Mbps ile 15MB indirme alıyorum. 😉

Düzeltme yapayım 10 değil aslında 8, internet hızları bit şeklinde belirtilir ancak indirme yaparken vs. bayt şeklinde görürüz, 1 bayt'ın oluşması için 8 bite ihtiyaç vardır yani bit olarak belirtilen hızı 8'e bölerek baytı elde ediyoruz. 15.3 Mbps'yi 8'e böldüğümüzde 1,91 MB/s gibi bir değer çıkıyor yani hemen hemen alması gereken hızı alıyor.

Düzeltme yapayım 10 değil aslında 8, internet hızları bit şeklinde belirtilir ancak indirme yaparken vs. bayt şeklinde görürüz, 1 bayt'ın oluşması için 8 bite ihtiyaç vardır yani bit olarak belirtilen hızı 8'e bölerek baytı elde ediyoruz. 15.3 Mbps'yi 8'e böldüğümüzde 1,91 MB/s gibi bir değer çıkıyor yani hemen hemen alması gereken hızı alıyor.
Anladım hocam teşekkür ederim.

Geri
Yukarı