İndirme yaparken "bağlantı kesildi" uyarısı

doublexir

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Bilgisayarım internete Wi-Fi ile bağlı. Fakat çeşitli oyun platformlarından indirme yaparken veya browserdan indirme yaparken "bağlantı kesildi." uyarısı alıyorum ve indirme işlemi sonlanıyor veya defalarca devam et tuşuna basmam gerekiyor. Browser sorunu "IDM" programını kullanarak çözdüm ve uzun süredir bu hatayı almıyorum. Fakat "Epic Games, Xbox, Steam, EA Play" tarzı platformlardan oyun indirirken sık sık bağlantı kesildi hatası alıyorum. Veya internete bağlı değilsiniz hatası alıyorum.

İnternetimi kontrol ettiğimde sabit olarak 30Mbps internet hızı alabildiğimi görüyorum, ayrıca Online bir oyunu yaşarken asla hiçbir sorun ile karşılaşmadığımı görüyorum. Wi-Fi ile bağlanmamdan ötürü arada bağlantı kopmaları olabilir diyor birkaç kişi ama neredeyse akşama kadar Online oyun oynuyorum ve bağlantı kopma durumuna asla rastlamadım. İşin özeti, platformlardan bilgisayarıma içerik indiremiyorum. Bununla ilgili çözümü olan varsa eğer, yardım edebilir mi? İyi Sosyaller.

Hocam Ethernet kablosunu kontrol edin ezilme veya kesik durumu varsa değiştirin eğer adaptörle modeme bağlanıyorsanız çoğu adaptör maalesef ki öyle.

Adaptörle bağlanıyorum. Ama bu kesintiyi oyun oynarken yaşamıyorum, indirme yaparken normal mi o halde?

Hocam bant genişliği sınırlaması olabilir.
Steam>ayarlar yolunu izleyerek ayarları açın. 2- indirmeler tabına gelin > indirme kısıtlamaları altında > bant genişliğini sınırla seçeneğini göreceksiniz.

Geri
Yukarı