İndirme yaparken upload hızının yarısını alıyorum

Ya hocam bende 150 megabit internette şu an 4.20 megabit upload alıyorum. Cidden patlamak üzereyim. Kaç defa aradım karşılarında sanki hayvan gibi muamele aldım. Yalan söylemekten başka bir halta yaramıyorlar. Çözüm olarak hiçbir şey söyleyemiyorum.

Birisi bana burada ki orantıyı açıklayabilir mi?
Eki Görüntüle 806313
Aynı sorun bendede var. 100 Megabit download , 3 megabit upload.

Download ile upload un ne alakası var anlamadım. 30Mbit internetin var. Bu da sana 3.0, 3.2 mb/sn download hızı sağlar. Yani normal bir durum. Mbit ile MB'yi birbirine karıştırmayın. Upload hızlarını düşük olması konusunda da Türkiye'de, normal kullanıcı olup da simetrik internet kullanan kişi çok azdır sanırım. Upload hızının 4Mbit ile 8Mbit arası olması normal yani. Çünkü tüm firmalar o kadar veriyor. Türk Telekom upload için vanaları açarsa ki düşük ihtimal, işte o zaman 20 - 30 Mbit upload hızlarını görebiliriz belki. Şaşıracak durum yok yani 🤣
Mesala mediafire'dan bi dosya indirirken tarayıcıda yazan 3 mb/sn upload hızı olmuyor mu?

@Prism evet hocam bunu doğru hatırladınız. Ufak bir anlaşma ile 2-3 ay upload değerlerimi 10 civarlarına çıkarmışlardı. Şimdi ise bu haldeyim. 4.50'yi zor görüyor :(.

Mesala mediafire'dan bi dosya indirirken tarayıcıda yazan 3 mb/sn upload hızı olmuyor mu?
Ne alaka upload ile yahu. Sen birşey download ediyorsun, tarayıcıda yazan da download hızın. Bişey upload edersen eğer upload hızı gösterilir. Şu upload-download olayını nasıl karıştırıyorsunuz birbirine anlamıyorum.
Karşıdan dosya indirme = Download
Karşıya dosya yükleme = Upload
İkisi farklı şeyler, karıştırmayın birbirine.
İnternet servis sağlayıcıdan aldığınız paketler de aldığınız download hızı ile isimlendirilir. Örn. 35mbit VDSL2, 50Mbit VDSL2, 100mbit Fiber gibi.

Ne alaka upload ile yahu. Sen bir şey download ediyorsun, tarayıcıda yazan da download hızın. Bir şey upload edersen eğer upload hızı gösterilir. Şu upload-download olayını nasıl karıştırıyorsunuz birbirine anlamıyorum.
Karşıdan dosya indirme = download.
Karşıya dosya yükleme = upload.
İkisi farklı şeyler, karıştırmayın birbirine.
İnternet servis sağlayıcıdan aldığınız paketler de aldığınız download hızı ile isimlendirilir. Örneğin. 35Mbit VDSL2, 50Mbit VDSL2, 100Mbit fiber gibi.

Peki niye 30 MB yerine 3 MB ile iniyor. Öyle mi olması lazım?
Peki niye 30 MB yerine 3 MB ile iniyor. Öyle mi olması lazım?

Hatta dün 3 MB'dı bugün 300 KB'a düştü çok istikrarsız.

Geri
Yukarı