İngiliz Aksanı nasıl öğrenilir?

Arkadaşlar, İngilizce seviyem A2/B1 arası. Yabancı arkadaşlarım var, rahatça konuşabiliyorum. Ben İngilizcemi geliştirirken British Aksanı ile geliştirmek istiyorum. Genelde çoğu film/dizi Amerikan aksanı. Bazı diziler var ve bildiklerimi de izledim zaten. British aksanını nasıl öğrenebilirim?

Arkadaşlar, İngilizce seviyem A2/B1 arası. Yabancı arkadaşlarım var, rahatça konuşabiliyorum. Ben İngilizcemi geliştirirken British Aksanı ile geliştirmek istiyorum. Genelde çoğu film/dizi Amerikan aksanı. Bazı diziler var ve bildiklerimi de izledim zaten. British aksanını nasıl öğrenebilirim?
British aksanını tavsiye etmiyorum. Çünkü Amerikan aksanı çok daha rahat anlaşılabiliyor. Ama illa öğreneceğim diyorsanız İngiliz yapımı dizi ve filmler izleyin. Lucifer'da Tom Ellis İngiliz aksanı ile konuşuyordu onu izleyebilirsiniz.

Sherlock Holmes galiba İngiliz aksanıyla olan diziydi onun hariçinde pratik yapacaksın bol bol.
Teşekkürler hocam izleyeceğim.
British aksanını tavsiye etmiyorum. Çünkü Amerikan aksanı çok daha rahat anlaşılabiliyor. Ama illa öğreneceğim diyorsanız İngiliz yapımı dizi ve filmler izleyin. Lucifer'da Tom Ellis İngiliz aksanı ile konuşuyordu onu izleyebilirsiniz.
Tom Ellisi biliyorum Luciferı da izledim hocam. British aksanı çok hoşuma gidiyor zaten Amerikan aksanıyla rahatça konuşabiliyorum.
Jane Austen eserlerinin dizi/film uyarlamaları var. Onlara da bakabilirsiniz. Hepsinde İngiliz aksanıyla konuşuluyor.
Teşekkürler hocam.
Ben dizi izleyerek kazanabileceğini pek sanmıyorum. Sürekli birileriyle konuşmak lazım. Merakımdan soruyorum neden İngiliz aksanı ?
Hocam kulağa çok güzel geliyor çok hoşuma gidiyor. Amerikan aksanıyla rahatça konuşabiliyorum zaten.
Sadece kulağa güzel geldiği için ingiliz aksanına gerek yok bence.
Hocam Amerikan aksanım var british aksanını da çok beğeniyorum o yüzden istiyorum
Dil dile değecek. Konuşma ile tabii ki. Tavsiye isteren de sakın kasma, zamanla olan şeyler bunlar. Bizim İngilizce hocası kasıyor, her İngilizce konuştuğunda utanıyorum kasmadan. Hoş değil.
Hocam okulda konuşurken nedense Türk aksanı bile yapamıyorum ama evde şakır şakır konuşuyorum biraz rahat olmaya çalışmam lazım galiba. O da büyük etken. Teşekkürler.

Geri
Yukarı