İngilizce bölüm okurken ne yapmalıyım?

İngilizce seviyenizi öğrenmiş miydiniz? Akademik metinlerde genellikle çok fazla özel terimler oluyor ve bunları öğrenmeniz gerekiyor. Türkçe olarak okusanız bile anlayamayacağınız metinler olabilir. İngilizce seviyenizde bir sorun yoksa zamanla terimleri ve akademik dili de öğrenebilirsiniz.
Hazırlıktan çıkarken B2 olarak çıktığımız söyleniyordu ancak şu an şüphelerim var 😁
Hazırlık atlayınca böyle olması normal. Aynı şeylerden geçmiştim. Tekrar aynısını yazmamak için bunu bırakıyorum: İngilizce bölümde zorlanmak
Çok teşekkür ederim. Faydalı görünüyor.

Dördüncü sınıf dil edebiyatı okuyan biri olarak şunu söyleyebilirim ki ilk senelerde İngilizce bilmediğimi ve hiçbir şey anlayamayacağımı düşünüyordum ama sonradan alışıyorsun. Şu andaki akademik dili anlamaman çok normal, yavaş yavaş öğreniyorsun terimleri, kullanımları.
Ders dışında evde nasıl çalışıyordun? Örneğin okumalara nasıl çalışıyordun?

Hazırlıktan çıkarken B2 olarak çıktığımız söyleniyordu ancak şu an şüphelerim var 😁

Çok teşekkür ederim. Faydalı görünüyor.

Ders dışında evde nasıl çalışıyordun? Örneğin okumalara nasıl çalışıyordun?
İlk sınıfta metinleri anlamadığım için internetten analizlerine bakıyordum. Satır satır veya bölüm bölüm gidiyordu, bu sayede takip edebiliyordum çünkü dili kolay oluyordu. Örneğin Beowulf metnini açınca pek bir şey anlamıyordum ama "Beowulf Analysis" yazıp Litcharts ya da Sparknotes'tan ön okuma yapıp okuyunca anlıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı