İngilizce cümleleri anlamakta zorlanıyorum

kural falan zart zurt bunlar, ilk olarak beyninin buna alışması lazım. Bolca pratik yap hata yaptığında not al ve arada oku. Bazı büyük yabancı Discord kanallar var zamanın varsa katıl onlara ve muhabbet et.
Discord kanalı örnek verebilir misiniz?
Örnekte özneyi mi bulamıyorsunuz? Genelde zorlanan kişiler bu sorunu yaşıyor.

"The chickens in the garden" özne oluyor.
Sadece özne değil hocam. Cümle yapısını anlayamıyorum.
Zamanlarda sıkıntı yok hocam.
Bu şekilde açıklanınca kafama oturdu gibi. Yani ne yapmam gerekli tam olarak?
Dile nasıl "maruz" kalabilirim?
Haluk Tatar'ın ingilizce setine bak( Youtube'da ücretsiz). Orada seviyelere ayrılmış şekilde dersler var. Ayrıca Dualingo ve Voscreen uygulamalarını kullanabilirsin.
Sıfırdan başlamaya ihtiyacım yok hocam. Cümleleri anlayamıyorum.
Basit, zamanları oturup tekrar çalışacaksın dostum, öyle bir anda bir şey olmasını bekleme.
Zamanlarda sıkıntı yok hocam. Cümleleri anlayamıyorum.
Sosyal medyada önerebileceğiniz sayfa var mı hocam?

Discord "The Language Sloth" kanalında baya bir eğitim yapılıyor ben pek kullanmadım ama senin işine yarayabilir baya bir şey var.

Baştan başlamanızı önermedim hocam. Derslerin içinde eksiklerinizi giderecebileceğiniz alıştırmalar var. Duolingo uygulamasında başarı testi yapıyorsunuz ve eksiklerini çıkartıp seviye belirliyor mesela. Voscreen uygulaması üzerinde de kulağa aşinalık kazanmanız ve cümle yapılarını oturtmanız için önerdim.

Anladım hocam, Sağ olun. Cümle yapılarına çalışmam gerekli sanırım.

Metin okuman, Ingilizce sarki dinliyorsan bir yandan sozlerini de okuman, daha once izledigin dizi veya filmleri ingilizce altyaziyla izlemen, oynadigin oyunlari Ingilizce oynaman, ilgi alaninla alakali Ingilzce videolar izlemen, Discord'da bulunan Ingilizce kanallarinda insanlarla konusman lazim diyebilirim kisaca.

Anlamak ile çevirmek ayrı şeyler.

Basit ingilizce şarkı önerebilir misiniz?

Şarkılardan gramer öğrenilmez. Genelde devrik ve basit cümleler içerir. Ama sözcük dağarcığı için iyi olur.
Hikaye, makale okumak, makale yazmak çok geliştirir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…