İngilizce dersi için doğru cümle kurma

Makaleler
2
Yer
Ankara
İngilizcem çeviri ve dinleme anlamında iyi olsa bile cümle kurma ve konuşma anlamında ne yazık ki iyi değil. Hocamız kendimiz ile ilgili yazı yazmamızı istedi bende şöyle bir yazı yazdım:

"My name is xxxx. I am 14 years old. I am a student in xxxx High School. I am from Turkey. I live in Ankara. I want to be a videogame devoloper and i am working for it. I am good at Physics, Chemistry and Biology but I am not good at Math. I need to be good at math for to be a videogagme devoloper. I love Math so it won't be a problem. Also I love playing videogames and watching movies but I don't have any favorite videogame or movie. I don't have much self-coinfidence and I don't love myself. I hate this but I cannot do anything."

Heves kırmadan hataları düzeltirseniz sevinirim. Dediğim gibi cümle kurmakta iyi değilim çünkü çevremde İngilizce konuşabileceğim biri yok maalesef. Buraya yazarken konudan konuya atlamışım onu fark ettim fakat problem olacağını sanmam.

"My name is XXXX. I am 14 years old. I am a student in XXXX High School. I am from Turkey. I Live'in Ankara. I want to be a videogame devoloper and i am working for it. I am good at Physics, Chemistry and Biology but I am not good at Math. I need to be good at math for to be a videogagme devoloper. I love Math so it won't be a problem. Also I love playing videogames and watching movies but I don't have any favorite videogame or movie. I don't have much self-coinfidence and I don't love myself. I hate this but I cannot do anything."

Math kısımlarını Maths yaparsan daha iyi olur. Genel olarak pek bir hata gözükmüyor.

I am a student in xxxx High School
I study at...
but I am not good at Math.
, however I'm not good at Maths. (However diyince hocalar düşüyor, but çok basit)

I need to be good at math for to be a videogagme devoloper.
I need to be good at maths in order to succeed in my videogame developer career.

I don't have much self-coinfidence and I don't love myself. I hate this but I cannot do anything
I believe in myself and I'm sure that I will achieve my goals.

@Pluxy01 " I am a student in" cümlesi genel olarak mı yanlış? However ile but kullanmak arasında çok bir fark yok anladığım kadarıyla.
Yok daha şık duruyor diye öyle yazdım. Genelde I'm a student in demek yerine I study at kullanılır. However da aynı şekilde, but çok basit bir kelime ve devamlı kullanımı okuyucuyu bayar. However, although, nevertheless gibi kelimeleri birlikte kullanırsanız çeşitlilik katar yazınıza. Bu dediklerim tabi ileri düzey İngilizce kompozisyonlarında kullanılması gereken teknikler. Bir faydam olsun diye söylüyorum. Daha çeşitli kelimeler kullanmak isterseniz bu siteye göz atabilirsiniz.

I believe in myself and I'm sure that I will achieve my goals.
Dürüst olmak yerine bunu yazmam pek doğru olmaz gibi.
I need to be good at maths in order to succeed in my videogame developer career.
Yine aynı soruyu soracağım hocam benim cümlem mı yanlış yoksa yine daha iyi gözükeceği için mi? Eğer benim cümlem doğruysa öyle kalsın derim dediğiniz gibi bahsettiğiniz şeyler biraz daha ileri seviye yazılar için. Devlet okulunda 10. sınıfa giden bir öğrenciden iyi bir şey bekleyeceklerini sanmam. Yine de böyle düzeltmeler için teşekkür ederim. İllaha ki gelecekte işime yarayacaklar.

Diğer söylenenlere ek olarak şurada ''Also I love'' yerine ''I also love'' yazmalısın.
Also kullanımı da but gibi değil mi? Yani "but i..." gibi "also i..." olmayacak mı?Ben nokta koyup başka cümleye başladım diye mi yerler değişmeli?

Dürüst olmak yerine bunu yazmam pek doğru olmaz gibi.

Yine aynı soruyu soracağım hocam benim cümlem mı yanlış yoksa yine daha iyi gözükeceği için mi? Eğer benim cümlem doğruysa öyle kalsın derim dediğiniz gibi bahsettiğiniz şeyler biraz daha ileri seviye yazılar için. Devlet okulunda 10. sınıfa giden bir öğrenciden iyi bir şey bekleyeceklerini sanmam. Yine de böyle düzeltmeler için teşekkür ederim. İllaha ki gelecekte işime yarayacaklar.

Also kullanımı da but gibi değil mi? Yani "but i..." gibi "also i..." olmayacak mı?Ben nokta koyup başka cümleye başladım diye mi yerler değişmeli?
Tabi doğru sizinki de. Lisedeki İngilizce eğitiminde herhangi bir kalite zaten aranamayacağı için sizinki de kalabilir.

Geri
Yukarı