İngilizce eğitim kursunda C1 C2 seviye eğitim alınmalı mı?

Arkadaşlar bugün bir İngilizce kursuna gittim. Adamlar ilk başta kur sayısı ne kadar fazla istersek o kadar fiyat düşüyorlar. Bana yapılan testte a2'den başlayabileceğimi söylediler. Benimse kafama şu takıldı. B2 düzeyi oyunlar filmler videolar ve oyundaki yabancıları rahatça anlayıp iletişim kurmak için yeterli mi yoksa C1 C2 seviyelerini de alınır mı? Çünkü b2'yi bitirmem bile şu an 9 ay demek. Sizce fazladan 6 ay ve paraya değer mi?

Hangi kursa gideceksiniz ben Dilko'yu önerebilirim isterseniz bilgi ve tecrübelerimi paylaşabilirim.

Tıkanma falan olmaz. C seviyesine öyle kolay kolay çıkamazsın zaten. Adamakıllı İngilizce öğrenen, kendini geliştirmiş bir adamın seviyesi ortalama b2'dir ve gayet yeterlidir. Bir filozof ile konuşmuyorsan speaking için de yeterli bir seviyedir. C1'e çıkmak için çok uzun bir zaman, fazlaca gayret gerekiyor. B1'den b2'ye çıkış ile b2'den C1'e çıkış aynı değildir.

Pilotaj okuyorum. Akademik İngilizce kullanıldığı için yeterli olmuyor. Uçuş güvenliği, uçuş yönetim prensipleri ve iletişim dersleri ağırlıklı olarak bunlarda yeterli değildi başlarda. Daha sonra sevgilimle kursa yazılıp evde çalışmalar yaptık uzun bir süre. C oldum mu bilemem ama şu anlık bana yetiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı