İngilizce geliştirme tavsiyeleriniz nelerdir?

Quantum9

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Beşiktaş / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşletme Yönetimi
Açıkçası forumda açılan 9999'unu konu olabilir böyle. Yorum yapacak arkadaşlar özellikle İngilizce konuşabilen ve anlayabilen arkadaşlar olursa sevinirim. Adı sayılır bir firmada 8. ayıma gireceğim. İngilizce seviyem şirketin ölçtüğü B1-B2 arası ancak ağırlık B1 dediler. Yabancı ortaklar veya fabrikalar arası iletişimde sorunum çok yok. Anlaşabiliyoruz ancak okuyup anlamam yavaş geliyor bana. Akıcı konuşmam yok ancak sorunsuz konuşabiliyorum. Daha çok kelimenin aklıma gelmesi zaman alıyor gibi, yuvarlıyorum muhtemelen şudur diye.
Anladığım kadarıyla A1-A2 seviyesinden gözden kaçırdığım kelimeler veya eksiklerim var bir tutam. Ciddi bir şekilde oturup şu kaynağa bak, şu siteye bak, şu videoya bak dediğiniz bir şey var mı? Elimde İngilizce küçük prens ve ismini hatırlamadığım birkaç kitap daha var.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası forumda açılan 9999'unu konu olabilir böyle. Yorum yapacak arkadaşlar özellikle İngilizce konuşabilen ve anlayabilen arkadaşlar olursa sevinirim. Adı sayılır bir firmada 8. ayıma gireceğim. İngilizce seviyem şirketin ölçtüğü B1-B2 arası ancak ağırlık B1 dediler. Yabancı ortaklar veya fabrikalar arası iletişimde sorunum çok yok. Anlaşabiliyoruz ancak okuyup anlamam yavaş geliyor bana. Akıcı konuşmam yok ancak sorunsuz konuşabiliyorum. Daha çok kelimenin aklıma gelmesi zaman alıyor gibi, yuvarlıyorum muhtemelen şudur diye.
Anladığım kadarıyla A1-A2 seviyesinden gözden kaçırdığım kelimeler veya eksiklerim var bir tutam. Ciddi bir şekilde oturup şu kaynağa bak, şu siteye bak, şu videoya bak dediğiniz bir şey var mı? Elimde İngilizce küçük prens ve ismini hatırlamadığım birkaç kitap daha var.

Abi ne kadar yardımcı olur bilmiyorum ama bizim Amerika'da çalışmış hocamız ingilizcesini geliştirmek için hep İngilizce makaleler okuyormuş sizde aynısını yapabilirsiniz kelime dağarcığınız da gelişir.

Bu kanalın videolarını tavsiye ederim. Kısa sürede gerçekten kalıcı bilgiler veriyor. Deyimlerin birçoğunu bu kanaldan öğrendim.
Sanaldan çok fazla yabancıyla konuşuyorum ve pratiğimi internet üzerinden yazışarak veya sesli şekilde yapıyorum. Akıcılığımı da onlarla pratik yaparken arttırdım. Öylesine muhabbet ederim diye konuşmaya başladığım insanlarla akıcılığım gerçekten çok iyileşti diyebilirim.

Bir ilgi alanınız, hobiniz varsa o konuda yabancı forumlara üye olun, oralarda insanlarla yazışın. Sevdiğiniz ilgi duyduğunuz konularda yaptığınız yazışmalar, okumalar, tartışmalar kelimeleri daha rahat öğrenmenizi sağlar.

Veya kendi meslek alanınızla ilgili yukarıda da belirtildiği gibi makale, araştırma vs okuyacağınız zaman yabancı kaynakları tercih edin.

Her şeyi İngilizce tüketmeye çalışın, Android'te News in Levels diye bir program var, günlük İngilizce haber veriyor, ona bakabilirsiniz. Evde tamamen ingilizce düşünmeyi ve konuşmayı deneyin.

Seninle aynı durumdayım. Mümkün olduğu kadar konuşmak gerekiyor. Oyunlardan dolayı okuma pratiği sürekli oluyor. Filmdir, videodur bunlar da genel olarak İngilizce tüketiyorum fakat iş konuşmaya gelince kaplumbağa gibi yavaşım. Özellikle uzun süre konuşmadığım zamanları söylemek istemiyorum.

Geri
Yukarı