İngilizce grammer kitap önerisi

trurebellion

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, İngilizcemi geliştirmek için grammer kitabı almak istiyorum fakat ne almalıyım bilemedim. Önerebileceğiniz var mı?

1999'da ablamlar kullandı, 2007'ye kadar ben lisede kullandım. Sonra üniye başladım orada da aynı kitabı önerdiler. Betty Azar Mavi Kitap, UNDERSTANDING AND USING ENGLISH GRAMMAR(SECOND EDITION), BETTY SCHRAMPFER AZAR Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Daha ucuza veya pahalıya bulabilir, özellikle son basımını almak isteyebilirsiniz.(bence gerek yok) Ayrıca bu kitap orta üst seviye için kırmızısı giriş. Ama bundan başlayıp biraz zorlanırsanız yararını ileride görürsünüz. Tavsiyem kitaba yazı yazmadan, farklı bir defter üzerinde çalışın. Çünkü tekrar tekrar çalışacaksınız. Yaşınız 32 olacak, bir yeğeniniz ya da çocuğunuz sorduğunda çıkartıp bu kitaptan anlatacaksınız. (tecrübe ile sabittir).

1999'da ablamlar kullandı, 2007'ye kadar ben lisede kullandım. Sonra üniversiteye başladım orada da aynı kitabı önerdiler. Betty azar mavi kitap, UNDERSTANDING AND USING ENGLISH GRAMMAR(SECOND EDITION), BETTY SCHRAMPFER AZAR Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Daha ucuza veya pahalıya bulabilir, özellikle son basımını almak isteyebilirsiniz.(bence gerek yok) ayrıca bu kitap orta üst seviye için kırmızısı giriş. Ama bundan başlayıp biraz zorlanırsanız yararını ileride görürsünüz. Tavsiyem kitaba yazı yazmadan, farklı bir defter üzerinde çalışın. Çünkü tekrar tekrar çalışacaksınız. Yaşınız 32 olacak, bir yeğeniniz ya da çocuğunuz sorduğunda çıkartıp bu kitaptan anlatacaksınız. (tecrübe ile sabittir).

Teşekkürler hocam bir de kelime çalışması falan yapabileceğim bir kitap arıyorum öneriniz var mı?

Teşekkürler hocam bir de kelime çalışması falan yapabileceğim bir kitap arıyorum öneriniz var mı?
Hiç kitaba gerek yok bence, açın BBC'yi günde bir makaleyi okuyun, çevirin. Türkçesi ile kontrol edin. Hem gündemi takip edersiniz hem de kelime hazneniz artar. Ben böyle organik çalışmayı tercih ederdim. Tavsiye ederim.

Hiç kitaba gerek yok bence, açın BBC'yi günde bir makaleyi okuyun, çevirin. Türkçesi ile kontrol edin. Hem gündemi takip edersiniz hem de kelime hazneniz artar. Ben böyle organik çalışmayı tercih ederdim. Tavsiye ederim.

Teşekkürler bunu da deneyeceğim.
English grammar in use (hangi seviyedeysen)

Grammer diye bir kelime yok bu arada 🙃

Seviyem B1-B2 arası kitapları set halinde alınca uyguna geliyor ilk kitabı tekrar amaçlı kullansam diğer 3.kitabı da ilerleyince kullansam mantıklı olur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı