İngilizce geliştirmek

Mr.ery

Hectopat
Şu anda A2 derecesinde bir İngilizcem var bu İngilizceyi geliştirmek istiyorum. Grammer bilgim yeterli değil ama var basit kalıpları veya konuşmaları anlıyor sayılırım (hepsini olmasa da). Nasıl daha üst seviyelere çıkabilirim bunu merak ediyorum. Hedefim 3 ayda B1 seviyesine kadar çıkmaya çalışmak. Bu hedef başarılabilir mi? Günde en fazla 1-2 saat İngilizce çalışabilirim. Yoğun bir programım var. Ne önerirsiniz? Dizi film izlemek ne kadar yarar sağlar?
-Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hedefim 3 ayda B1 seviyesine kadar çıkmaya çalışmak.
Ciddi bir eğitim ve zaman isteyen bir durum. Kendi başınıza pek mümkün değil. Bir zaman kısıtı veya seviye takıntınız olmasın. Her gün İngilizce içerikler tüketip yeni birkaç kelime öğrenerek yatağa gidiyorsanız birkaç ay sonra farkı görürsünüz. CEFR B1 seviyesinin en büyük kazanımı kelime sayısıdır. 2 bin civarı kelimeyi anlayabiliyorsanız B1 seviyesindesinizdir. Günlük öğrenilecek ideal kelime sayısı 6 iken matematiği yaptığınızda 3 ay çok çok kısa kalıyor. Siz takılmayın A2 mi B1 mi falan. Her gün yeni birkaç kelime öğrenip kelime bilginizi arttırıyorsanız doğru yoldasınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı