İngilizce hazırlık muafiyet sınavından kaldıktan sonra ne olur?

• Konuyu başlatan maemi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 555

maemi

Hectopat
Arkadaşlar muafiyet sınavından kaldım. Arkadaşım dönem ortasında sınava girip hazırlığı atlayabilirsin dedi. Öyle bir şey mümkün mü? Bir de o sınavı geçince 2.dönem ne oluyor 1. sınıftan mı başlıyorum?

Muafiyetten kalırsan hazırlık okumak zorundasın. Arkadaşının dediği şeyi ilk defa duyuyorum. Benim bildiğim dönemin başlangıcı sınav olur geçersen okumazsın kalırsan okursun.

Arkadaşlar muafiyet sınavından kaldım. Arkadaşım dönem ortasında sınava girip hazırlığı atlayabilirsin dedi. Öyle bir şey mümkün mü? Bir de o sınavı geçince 2.dönem ne oluyor 1. sınıftan mı başlıyorum?

Evet ikinci dönem sınavı geçersen 1.sınıftan başlıyosun ama çok sıkıştırılmış oluyor.

Muafiyet sınavından kalırsan hazırlık okursun ama öncesinde seviye tespit sınavı yapılır A1, A2 gibi seviyen olur ve hazırlık okuyan bölüm fark etmeksizin o seviyedeki herkesle beraber alırsın. Okuldan okula değişiyor mu bilmiyorum ama 2 ayda bir seviye tespit sınavı yeniden yapılır ve bir ileri seviyeye geçmeye çalışırsın. Yıl bitmeden belli seviyeye ulaşman gerekir aksi halde hazırlıkta kalırsın. Ancak hazırlık olmayan bölümlerde yine muafiyet sınavı olur eğer bu sınavı geçersen o yıl diğer derslerinin yanında yabancı dil dersini görmez, belgende de muaf yazar.

Yeni konular

Geri
Yukarı