İngilizce için reading, writing, listening, speaking için öneri

• Konuyu başlatan xipl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B

xipl

Picopat
Arkadaşlar selam bu sene hazırlık okuyacağım reading, writing, listening, speaking bu 4 tane konuyla ilgili tavsiye ettiğiniz uygulama, YouTube kanalı gibi şeyler var mı? A1 seviye için. @buraktoprakl

Reading için Read at work 1 den başlayabilirsiniz. Writing için öncelikle grammer yapılarını iyi öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için de Youtube veya Özer Kiraz'ın grammer kitabını almanız gelişim için yeterli olacaktır. Daha sonra iletişime geçip onun için de öneriler paylaşabilirim. Listening için ise British Council adlı web siteden başlayıp seviyenize göre aşağıda link bırakacağım siteden dinleme pratikleri yapabilirsiniz. Tabi ilk öncelikle grammer konusunda kendinizi geliştirmeye başlamalısınız.

Youtube veya Özer Kiraz'ın grammer kitabını almanız gelişim için yeterli olacaktır.
hocam ben youtubedan çalışmayı sevmiyorum o yüzden ingilizceyi sıfırdan yani alfabeden başlayarak anlatan ve orta düzeye kadar götüren kitap almak istiyorum tavsiyeniz var mı ? özer hocanın kitabı hariç

hocam ben youtubedan çalışmayı sevmiyorum o yüzden ingilizceyi sıfırdan yani alfabeden başlayarak anlatan ve orta düzeye kadar götüren kitap almak istiyorum tavsiyeniz var mı ? özer hocanın kitabı hariç
Açıkçası kitap olarak başka bir kaynak bilmiyorum. O zaman siz ingilizce grammer konularını araştırıp kendi kendinize öğrenmeyi deneyeceksiniz. Linkte belirteceğim siteden yararlanabilirsiniz.
Hocam benim reading ve writing'den ziyade listening ve speaking üzerinde aşırı zorlanıyorum.
Arkadaşa tavsiye ettiğim listening sitesinden pratikler yaparak listening ile çok yol kat edersiniz. Speaking için discord gibi uygulamalar kullanarak ya da paralı speaking odaları(Cambly)'nı kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı