İngilizce klavyede numaraların yanındaki semboller nasıl değiştirilir?

Wqxte

Hectopat
Daha fazla  
Apex Pro TKL kullanıyorum, bilgisayarın dili Türkçe fakat klavye İngilizce. Fotoğraftaki gibi rakamlar doğru, fakat yamında yazan semboller karışık. Mesela 7'ye bastığımda ekrana 7 geliyor fakat Shift + 7 yaptığımda klavyede "&" işareti gözükürken ekrana "/" geliyor. 1,2 ve 5 tuşlarında sıkıntı yok gösterdiği gibi. Fakat diğer rakamların yerleri karışık. Bunları teker teker ayarlayabiliyor muyum? Öyleyse nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar ayarlayamıyorsun. Layout denilen, Türkçesini bilmediğim zımbırtı yüzünden. Türkçe Q'da Shift + 7 yaparsan / yapar. Mesela UK Q yaparsan öyle olmuyor. Ayarlardan ayarlayıp ekran klavyesi ile nasıl göründüğüne bakabilirsin.

1684062054525.png
1684062077723.png

Apex Pro TKL kullanıyorum, bilgisayarın dili Türkçe fakat klavye İngilizce. Fotoğraftaki gibi rakamlar doğru, fakat yamında yazan semboller karışık. Mesela 7'ye bastığımda ekrana 7 geliyor fakat Shift + 7 yaptığımda klavyede "&" işareti gözükürken ekrana "/" geliyor. 1,2 ve 5 tuşlarında sıkıntı yok gösterdiği gibi. Fakat diğer rakamların yerleri karışık. Bunları teker teker ayarlayabiliyor muyum? Öyleyse nasıl?
Bende de bunu ayarlamaya çalışıyordum ama henüz bir şey bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı