İngilizce klavyede soru işareti yapmak

cano1925

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçen hafta Royal Kludge RK71 Çin’den modelini aldım ama klavyenin İngilizce geleceğini hesaba katmadım. Bilgisayara bağladım direkt Türkçe karekterleri de yazmaya başladı ama bazı sorunlarım var. Klavye zaten %60 denilen tipten (numlock falan yok) ama soru işareti tırnak işareti ve virgül falan yapamıyorum bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Ürün linki: Yeniden Yönlendirme Bildirimi

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    277 KB · Görüntüleme: 342
20210116_122554.jpg

Yukarıdaki şekildeki tuşlara aynı anda (önce Shift'e basılı tutun) basmanız gerekli. Olmazsa görev çubuğunda TR yazan yere basıp ENG seçin, tekrar deneyin.

O şekilde zaten oluyor ama amaç Türkçe iken de yapabilmek.

Olmuyor iki nokta yazıyor değişik bir biçimde.

Hocam klavyenin yerini ezbere bilmiyorsunuz galiba. Shift+0'ın sağındaki işarete basın.
Türkçe klavyeye göre hiçbir şey değişmedi. Yerler aynı. Ezbere kullanabilirsiniz. Silinen iki karakter var biri < > diğeri de " ve é işareti.

Hocam klavyenin yerini ezbere bilmiyorsunuz galiba. Shift+0'ın sağındaki işarete basın.
Türkçe klavyeye göre hiçbir şey değişmedi. Yerler aynı. Ezbere kullanabilirsiniz. Silinen iki karakter var biri < > diğeri de " ve é işareti.
Dediğini yapıyorum : yazıyor kardeşim ? Ya da / yapmıyor.
Alt+63 yapınca oluyor mu?
NASIL YANİ ALT +63 DERKEN

Dosya Ekleri

• 9F25092B-C3C7-4AB9-A38E-D1A3B6856BB9.jpeg
    9F25092B-C3C7-4AB9-A38E-D1A3B6856BB9.jpeg
    210,1 KB · Görüntüleme: 143
Hocam o değil. Üstteki numaralardan sıfırın sağındakina basacaksınız. Yani F11'e. Türkçe klavyede olduğu gibi yani hiçbir şey değişmedi.
Türkçe klavyede orda iki nokta olduğu için yapmaz tabii ki. Klavyede yazana göre kullanmak isterseniz İngilizce Qya geçin. Ya da Türkçe Q klavyeyi tüm kombinasyonlarla ilerleyin. Dediğim gibi <>"é işaretleri hariç hiçbir tuş kaybetmediniz.

Hocam o değil. Üstteki numaralardan sıfırın sağındakina basacaksınız. Türkçe klavyede olduğu gibi yani hiçbir şey değişmedi.
Türkçe klavyede orda iki nokta olduğu için yapmaz tabii ki. Klavyede yazana göre kullanmak isterseniz İngilizce Qya geçin. Ya da Türkçe Q klavyeyi tüm kombinasyonlarla ilerleyin. Dediğim gibi <>"é işaretleri hariç hiçbir tuş kaybetmediniz.
Tamam kardeşim şimdi oldu bir sorum daha var tırnak işareti “” nasıl yaparım

Yeni konular

Geri
Yukarı