İngilizce klavyede soru işareti yapmak

cano1925

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçen hafta Royal Kludge RK71 Çin’den modelini aldım ama klavyenin İngilizce geleceğini hesaba katmadım. Bilgisayara bağladım direkt Türkçe karekterleri de yazmaya başladı ama bazı sorunlarım var. Klavye zaten %60 denilen tipten (numlock falan yok) ama soru işareti tırnak işareti ve virgül falan yapamıyorum bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Ürün linki: Yeniden Yönlendirme Bildirimi

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    277 KB · Görüntüleme: 342
Tüh tamam çok sağ ol kardeşim artık İngilizce kullanacağız keşke bu tür klavyelerde Türkçe desteği de olsa.

Yani hocam yazılımcı olan biri zaten klavyeyi İngilizce kullanmaya çok kolay alışır. Metin yazıyorsanız zaten yanlış bir tercih olmuş maalesef. Klavyenin yazılımı hakkında bilgim yok ancak varsa kullanmadığınız bir kombinasyonu mesela Shift+e yi onun için kullanabilirsiniz.

Yani hocam yazılımcı olan biri zaten klavyeyi İngilizce kullanmaya çok kolay alışır. Metin yazıyorsanız zaten yanlış bir tercih olmuş maalesef. Klavyenin yazılımı hakkında bilgim yok ancak varsa kullanmadığınız bir kombinasyonu mesela Shift+e yi onun için kullanabilirsiniz.
Klavyenin her hangi bir arayüzü yok bir program vs Shift + e Yİ nasıl ona atayabilirim başka şekilde.

Anladım çok sağ ol başka bir şey olursa zamanla sana tekrardan sorarım çok sağ ol çok yardımcı oldun kardeşim. Yani yazılımla uğraşıp şu işleri yapmamak insanı utandırıyor bir de 130 dolar verdik klavyeye böyle saçma sapan işlerler uğraşıyoruz İngilizce kullanırım ama el alışmış bir kere Türkçeye zamanlar artık alışacak tekrarsan sağ ol.

Teşekkür etmek yerine beğen butonunu kullanabilirsiniz hocam. Kendim de C++ ile oyun geliştiriciğiyle uğraşıyorum ve MMORPG oynuyorum sırf bu yüzden İngilizce %60 klavyelerin şıklığından ve sunulan ucuz özelliklerinden vazgeçmek zorunda kaldım seni iyi anlıyorum. Kesinlikle zor bir tercih.

Yeni konular

Geri
Yukarı