İngilizce klavyede Türkçe kullanma

LeventÜ

Decapat
Evet arkadaşlar yurt dışından anne Pro 2 adlı klavyeyi almak istiyorum ancak İngilizce ve %60 bir klavye olduğu için noktalama işaretlerinde sıkıntı yaşayabileceğimi düşündüm. %60 bir klavye olduğu için numpad ve f tuşları yok. F tuşları normal sayıların altına yazılmış durumda, numpad de olmadığından bazı noktalama işaretlerinde sıkıntı yaşayacağımı düşündüm. Aynı zamanda Türkçe karakterlerde de sıkıntı yaşamam değil mi?

Klavyeyi aldıktan sonra her şey sana kalmış.

İstersen klavyenin orijinal harf diziminde kullan ve Türkçe karakterlerden vazgeç. İstersen Türkçe düzene al, Türkçe harflerin düzenini ezberle. İstersen de klavye aldıktan sonra üzerine ek olarak Türkçe harf stickerlarından alarak uygun tuşların üzerine yapıştırdıktan sonra normal Türkçe klavye olarak kullan.

Seçenek oldukça fazla. Ama genel olarak klavyeyi kullanman kısmında hiçbir sorun olmaması lazım. Kullanma şeklin biraz değişebilir artık onu da kendine göre senin biraz ayarlaman gerekecek o kadar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı