İngilizce konuşan Discord dolandırıcısı Türk çıktı

Ben bundan bir kere yemiştim protonmail olduğu için işine yaramadı ve DC şifresini, e-postayı hemen değiştirdim. Numara veya kart olmadığı için bir şey yapamadı.

Hocam umarım sadece Discord hesabınızı almışlardır. Biliyor musunuz bilmem fakat tarayıcılar girip çıktığınız sitelere giriş yaptığınız hesaplar için cookie yedekliyor. Bu veri sayesinde hesaplarınıza 2ad sistemi olsa bile giriş yapılabiliyor. Umarım bütün hesaplarınınız şifresini değişmişsinizdir. İpden tutun tarayıcınızda otomatik doldurma olan bütün verileri alabilir bilgisi olan bir kişi.

Suçlu denmez gereken yapıldı diyelim. Ceza niteliği. Eskiden oyunda söven çocuklara hile diye RAT atıp sadece korkutuyorlardı öyle diyelim anlayın. Devam etmiyorum ayrıca bilgimi kötüye kullanmıyorum.
O zaman vigilante modunda çalışmışsınız. Batman gibi maşallah. Tekrar Tşk bilgiler için.

Discord'dan gelen her isteği kabul edip tanımadığınız kişilerle konuşmamanız gerektiğini bizim millet ne zaman öğrenecek acaba.
Kaç tane konu açıldı "Discord'dan dolandırıldım, Discord'dan hacklendim" tarzında, sıktı artık.

Sıkıntı exe dosyası nasıl bu bilgilere ulaşıyor. Napıyor ki?
Bilgisayarda bir dizinde tarayıcı çerezleri var. Exe dosyası çalıştığında onları hedef makineye atıp mimikatz ile encrypt ediyorlar. Sonra o çerezlerle giriş yaparak 2AD'yi bypass ediyorlar ve hesaba giriş yapıldığına dair bi uyarı göndertmiyorlar. Sonra şifreyi felan değişiyorlar ve hesapları kendi üzerlerine alıyorlar.

Hocam umarım sadece Discord hesabınızı almışlardır. Biliyor musunuz bilmem fakat tarayıcılar girip çıktığınız sitelere giriş yaptığınız hesaplar için cookie yedekliyor. Bu veri sayesinde hesaplarınıza 2ad sistemi olsa bile giriş yapılabiliyor. Umarım bütün hesaplarınınız şifresini değişmişsinizdir. İpden tutun tarayıcınızda otomatik doldurma olan bütün verileri alabilir bilgisi olan bir kişi.

Cookie'den hesap çalmayı bilmiyorum hesapların şifresini sürekli unuttuğum için topluca degistirmistim.

Demin Discord'da biri bana DM isteği gönderdi. Adamla normal bir oyunun aynı serverındanmışız. Kabul ettim. İngilizce 5 dakikan var mı dedi. Var dedim. Bir oyun geliştiriyorum, test edecek kişiler lazım dedi, YouTube'dan oyun videosu linki attı. Dedim scammer linki mi? Hayır YouTube dedi. Dedim bu linklerle milleti dolandırıyorlar. Sonra bahsettiğim serverın genel kanalında modları uyaracak şekilde bu şahır DM atıyor, dolandırıcılığa benziyor dedim. Sonra şahıs İngilizceyi bırakarak Türkçe "Allah'ını si..." dedi ve beni blokladı.

Türk dolandırıcılığının uluslar arası platformlara yayılması beni değişik duygulara sürükledi.

Siz siz olun bilmediğiniz birinden DM alıp da linki tıklamayın. Discord'da tanışsanız dahi, gerçek hayatta bilmediğiniz bir kişinin linklerine basmayın. Muhatap olmayın, bloklayın.
Hocam çoğu organize bir grup altında çalışırken yalnız kurt olarak gezenler de mevcut. Discord dosyanıza bir RAT atıp token çalıp üstüne browserınızdan cookie logger aracılığı ile hesap şifrelerinizi alıyorlar. Genelde İngilizceleri kötüdür ve eskiden tanıdığınız birinin size random bir şekilde oyunumu dener misiniz sorması ile anlayabilirsiniz. Zamanında bi grubu doxlamıştık, davar herifler VPN kullanmayı unutmuşlar, lokasyonlarını atınca atıvermişti totoşları 🤣

Discord'dan gelen her isteği kabul edip tanımadığınız kişilerle konuşmamanız gerektiğini bizim millet ne zaman öğrenecek acaba.
Kaç tane konu açıldı "Discord'dan dolandırıldım, Discord'dan hacklendim" tarzında, sıktı artık.
Haklısınız hocam. Ben hack, virüs yemedim yada dolandırılmadım ama çok fazla garip şey yaşadım. En garibi; birisi beni eklemişti, kabul ettim sonrasında bana mesaj attı. Kendisi LGBTli bir bireymiş anlayışla karşılayıp konuşmaya devam ettikten sonra birden kıllı poposunun resmini attı. O günden beridir hiç bir fotoğrafı açmam, tanımadığım birisinden gelen istekleri kabul etmem.

Demin Discord'da biri bana DM isteği gönderdi. Adamla normal bir oyunun aynı serverındanmışız. Kabul ettim. İngilizce 5 dakikan var mı dedi. Var dedim. Bir oyun geliştiriyorum, test edecek kişiler lazım dedi, YouTube'dan oyun videosu linki attı. Dedim scammer linki mi? Hayır YouTube dedi. Dedim bu linklerle milleti dolandırıyorlar. Sonra bahsettiğim serverın genel kanalında modları uyaracak şekilde bu şahır DM atıyor, dolandırıcılığa benziyor dedim. Sonra şahıs İngilizceyi bırakarak Türkçe "Allah'ını si..." dedi ve beni blokladı.

Türk dolandırıcılığının uluslar arası platformlara yayılması beni değişik duygulara sürükledi.

Siz siz olun bilmediğiniz birinden DM alıp da linki tıklamayın. Discord'da tanışsanız dahi, gerçek hayatta bilmediğiniz bir kişinin linklerine basmayın. Muhatap olmayın, bloklayın.
Linki ss alıp atabilir misiniz? Atamazsanızda fake olduğu belli miydi?

Demin Discord'da biri bana DM isteği gönderdi. Adamla normal bir oyunun aynı serverındanmışız. Kabul ettim. İngilizce 5 dakikan var mı dedi. Var dedim. Bir oyun geliştiriyorum, test edecek kişiler lazım dedi, YouTube'dan oyun videosu linki attı. Dedim scammer linki mi? Hayır YouTube dedi. Dedim bu linklerle milleti dolandırıyorlar. Sonra bahsettiğim serverın genel kanalında modları uyaracak şekilde bu şahır DM atıyor, dolandırıcılığa benziyor dedim. Sonra şahıs ingilizceyi bırakarak Türkçe "Allah'ını si..." dedi ve beni blokladı.

Yanlış hatırlamıyorsam linki YouTube arama yerine yapıştırınca video çıkıyor,bu şekilde az da olsa merakınızı giderebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı